آغاز سفر جهانی زوج آنتالیایی؛ خانم و آقای «شاهین» کفش‌های‌شان را در بندر جا گذاشتند

اوزلم و اوزکان شاهین، زوج اهل فینیکه در استان آنتالیا، یکشنبه ۱۰ آوریل، در میان بدرقه مقامات محلی و آشنایان، سفری دریایی را با قایق دوبدنه‌شان آغاز کردند که قرار است به تمام جهان باشد و ۵ سال نیز طول خواهد کشید.

اوزلم و اوزکان شاهین، زوج خوشحال اهل منطقه فینیکه استان آنتالیا، روز ۱۰ آوریل سفر ۵ ساله دور دنیا را با قایق دوبدنه‌شان (کاتامِرَن) آغاز کردند. آنها با انجام رسمی قدیمی که با مفهوم «بازگشت به مقصد» میان دریانوردان رواج دارد، هنگام آغاز این ماجراجویی دریایی، کفش‌های‌شان را در بندر جا گذاشتند.

به مناسبت بدرقه این زوج سرخوش و احتمالاً مایه‌دار، مراسمی کوچک در نقطه‌ای از ساحل فینیکه آنتالیا برگزار شد که در آن شهردار فینیکه و فرمانده گارد ساحلی این منطقه نیز حضور داشتند.

اوزکان و اوزلم می‌گویند: «از دو سال پیش درحال برنامه‌ریزی برای انجام این تور جهانی بودیم و هر جا برویم پرچم ترکیه را روی کشتی‌مان برافراشته نگه می‌داریم».

این زوج هیجان‌زده، سال ۲۰۱۴ در فینیکه با هم ازدواج کردند و کمی بعد رهسپار نخستین سفر دریایی خود در آب‌های دریای سیاه و اژه و مدیترانه شدند. مسیر حرکت سفر جدید آنها به سمت غرب خواهد بود. شاهین‌ها که هنگام رفتن خیلی احساساتی شده بودند گفتند «یک روز به فینیکه باز خواهیم گشت»؛ البته توقع دیگری هم نمی‌رفت و معمولا همه پس از پایان سفر به خانه‌شان برمی‌گردند.