آموزش سواد دیجیتال به سالمندان در ۴۳ استان ترکیه 

    بر اساس اعلام ماهینور اوزدمیر گوکتاش، وزیر خانواده و تامین اجتماعی ترکیه، به ۱۹۲۳ سالمند در موسسات نگهداری از سالمندان وابسته به این وزارت‌خانه در ۴۳ استان، آموزش‌ سواد دیجیتال ارائه شده است. 

    به گزارش خبرگزاری آناتولی در روز یکشنبه ۱۰ سپتامبر، گوکتاش در بیانیه‌ای اعلام کرده است: «وزارت خانواده و تامین اجتماعی در حال انجام مطالعاتی برای تقویت مهارت‌های دیجیتال به منظور سازگاری با جهان در حال توسعه است. ما به سالمندان کمک می‌کنیم تا کارکردهای تکنولوژیکی ضروری را یاد بگیرند و از آن استفاده کنند». 

    گوکتاش همچنین افزود: «در آغاز این پروژه در سال ۲۰۲۱، تنها ۵ خانه سالمندان در استانبول آموزش‌های سواد دیجیتال دریافت می‌کردند. اکنون در ۴۳ استان این آموزش‌ها ارائه می‌شود. علاوه بر این، در سراسر ترکیه ۱۰ اتاق بهار دیجیتال ساخته شده و سالمندان می‌توانند از امکانات تکنولوژیکی این اتاق‌ها استفاده کنند». 

    به گفته گوکتاش اتاق‌های تکنولوژی این فرصت را برای سالمندان فراهم می‌کند تا با دوستان خود گرد هم آیند و بتوانند با عزیزان خود به شکل دیجیتال در ارتباط باشند. آموزش سواد دیجیتال، دنیای جدیدی را به روی سالمندان باز کرده است.