اجاره ویلا در بدروم، ماهیانه ۷ میلیون لیر

با نزدیک‌شدن فصل گردشگری و همچنین ترس از زلزله احتمالی استانبول، تقاضا برای اجاره خانه‌های ویلایی در منطقه بدروم در استان موغلا افزایش یافته است. همین باعث افزایش قیمت‌ها هم شده است، نرخ اجاره‌بهای ماهیانه ویلاها در فصل گذشته بین ۹۰ تا ۱۰۰ هزار لیر بود اما امسال بین ۱۵۰هزار لیر تا ۷میلیون لیر است. 

به گزارش روز پنج‌شنبه ۲۳ فوریه روزنامه میلیت، درحالی که اجاره‌بهای ماهیانه آپارتمان‌های ۲+۱ که سال گذشته بین ۶ تا ۱۵هزار لیر بوده است، اکنون به ۱۰ تا ۲۵ هزار لیر افزایش پیدا کرده است. همچنین اجاره‌بهای ماهیانه آپارتمان‌های ۳+۱ که بین ۹ تا ۱۸ هزار لیر بود، اکنون به ۱۵ تا ۳۰ هزار لیر رسیده است. 

سرکان اوزتونگای، دبیر کل هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک بدروم در اینباره می‌گوید: «صاحبان خانه اکنون املاکشان را به‌صورت فصلی اجاره می‌دهند. به‌دلیل بحران انرژی در کشورهای اروپایی و جنگ روسیه و اوکراین و همینطور زلزله احتمالی استانبول، تقاضا برای اجاره خانه و ویلا بیش از پیش افزایش یافته است». 

اوزتونگای با اشاره به میزان اجاره‌های فصلی افزود: «شهروندان ما باید توجه داشته باشند که این ارقام چگونه تعیین می‌شود. در ترکیه ضریب کرایه ۲۰۰ تا ۳۰۰ برای هر ماه اعمال می‌شود. یعنی اگر در بودروم ارزش یک ملک ۵ میلیون لیر است آن را تقسیم بر ۲۰۰ می‌کنیم و عدد ۲۵ هزار لیر در ماه به دست می‌آید. اما اگر یک خانه یا ویلا ویژگی‌های بیشتری نسبت به یک ملک عادی داشته باشد، قیمت‌ها بیشتر هم می‌شود».