اجاره یک آپارتمان به ۲۷ نفر از سوی یک مستاجر در استانبول

    در یک اتفاق ویژه، صاحبخانه‌ای متوجه شد آپارتمانش در منطقه آوجیلار استانبول، از سوی مستاجر، با قراردادهای اجاره غیرقانونی، تبدیل به یک اقامتگاه ۲۷ تخته شده است.

    به گزارش روزنامه حریت در تاریخ ۶ مارس، این آپارتمان سه خوابه، ابتدا به یک فرد خارجی دارای مجوز اقامت اجاره داده شده بود. حالا مشخص شده که این مستاجر، از طریق یک مشاور املاک غیرمجاز، خانه را به فرد دیگری اجاره داده است.

    مستاجر دوم، با قرار دادن تعداد زیادی تخت‌خواب در هر اتاق و حتی داخل بالکن، این ملک را بدون اطلاع مالک، تبدیل به یک اقامتگاه برای افراد خارجی کرده بود. ماجرا زمانی افشا شد که همسایه‌ها به دلیل اتصال برق و ایجاد آتش‌سوزی در طبقه پایین، متوجه نشت آب و مشکلات برق و سروصدای زیاد در واحد طبقه بالا شدند.

    پلیس بلافاصله وارد عمل شد اما کاری از پیش نبرد، چرا که ساکنان قبل از ورود پلیس، محل را تخلیه کرده بودند. بر اساس قانون، ساکنان غیرقانونی را تنها می‌توان هنگام سکونت غیرقانونی دستگیر کرد.

    آرزو پول، نماینده اتاق املاک استانبول در مورد اتفاقات مشابه، به ویژه در منطقه آوجیلار گفت: «تعداد مستاجران خارجی که به صورت فرعی و غیرقانونی، آپارتمان‌های خود را اجاره می‌دهند زیاد شده است. این افراد گاهی برای اجاره روزانه هر تخت تا ۳ هزار لیر پول می‌گیرند. این عمل استثماری، بیشتر در ساختمان‌های خلوت و متروک‌ اتفاق می‌افتد.