اردوغان: تشکیل شورای داد‌ستان‌های کشورهای تُرک بسیار مهم است

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در یک پیام ویدئویی به اولین نشست دادستانهای شورای تُرک در باکو اظهار داشت: ایجاد شورای دادستانهای ارشد کشورهای عضو شورای ترک در زمانی که تهدیدهایی مانند تروریسم، مهاجرتهای غیرقانونی و جنایات فرامرزی در حال افزایش است، بسیار اهمیت دارد. ( Resul Rehimov - خبرگزاری آناتولی )

رئيس جمهور ترکیه تشکیل شورای داد‌ستانهای کشورهای تُرک را برای مقابله با تهدیدات و مسائل موجود، مهم تلقی کرد.

به گزارش آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در یک پیام ویدئویی به اولین نشست دادستانهای شورای تُرک در باکو اظهار داشت: ایجاد شورای دادستانهای ارشد کشورهای عضو شورای ترک در زمانی که تهدیدهایی مانند تروریسم، مهاجرتهای غیرقانونی و جنایات فرامرزی در حال افزایش است، بسیار اهمیت دارد.

اردوغان با بیان اینکه شورای تُرک با مشارکتها و همکاریهای جدید، قدرت خود را افزایش داده، اعلام کرد که این شورا از قالب همکاری منطقه‌ای خارج و به یک ساختار بین المللی تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه روز به روز بر تعداد کشورهایی که تمایل خود را برای همکاری با شورای تُرک و یا عضو ناظر بودن در آن ابراز می‌کنند افزوده می‌شود، ادامه داد: در حالی که کشورهای ما از حقوق و منافع شهروندان خود در مجامع چند ملیتی دفاع می‌کنند، شورای ترک نیز به عنوان تنها سازمانی که جهان ترک را گرد هم آورده، همبستگی خود را بیش از پیش تقویت می‌کند.

رئيس‌جمهور ترکیه تصریح کرد: تحولات سال‌های اخیر نشان داد که توسعه راه‌های جدید همکاری در هر زمینه‌ای از تجارت گرفته تا حمل‌ونقل، از دفاع تا سلامت برای ما یک ضرورت بوده است.

اردوغان با یادآوری برگزاری مجمع رسانه‌ای شورای ترک در هفته گذشته در استانبول، گفت: این فرصت را داشتیم تا با گفت‌وگوهای انجام شده در چارچوب این شورا، نقاط قوت و ضعف خود را در موضوع رسانه‌ها شناسایی کنیم. ما تصمیمات حیاتی گرفتیم که اثربخشی واحدهای مربوطه ما را در مبارزه با اطلاعات و اخبار نادرست درباره کشورهایمان افزایش خواهد داد.