اردوغان: خیانت و تروریسم را هرگز نمی‌بخشیم

رئیس جمهوری ترکیه گفت «میت، که شبکه جاسوسی اسرائیل را در کشورمان فاش کرد، به کسانی که ما را تهدید می‌کنند، پاسخ بسیار واضحی داده است. البته این امر اسرائیل را به شدت شگفت زده کرده است». وی تصریح کرد: «خیانت و تروریسم را هرگز نمی‌بخشیم. به هیچکدام از ساختارهای غیرقانونی مانند داعش، فتو، پ‌ک‌ک و د‌ح‌ک‌پ‌ج که مردم را هدف قرار داده‌اند، اجازه زندگی نخواهیم داد».

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز ۱۰ ژانویه به مناسبت نود و هفتمین سالگرد تاسیس سازمان اطلاعات ترکیه «میت» در مجتمع این نهاد با بیان این‌که مفهوم امنیتی ترکیه در زمانی که تهدیدهای نامتقارن تا حد زیادی افزایش یافته و متنوع شده است، ثابت نمی‌ماند، گفت: «شجاعانه از منافع کشورمان چه در عرصه دیپلماسی و چه در عرصه نظامی با گام‌های درست در زمان مناسب دفاع می‌کنیم».

اردوغان تصریح کرد: «تقریبا همه این واقعیت را پذیرفته‌اند که ترکیه روز به روز در حال تثبیت موقعیت خود به عنوان یک قدرت و بازیگر تاثیرگذار در صفحه شطرنج جهانی است. هرگز اجازه انجام عملیات‌هایی را بر اساس مذهب، نژاد و اعتقاد را نخواهیم داد». وی تاکید کرد «ما اولویت‌های امنیت ملی خود را تجدید و به‌روز می‌کنیم و طبقه بندی تهدیدات را با توجه به شرایط متغیر ارزیابی می‌کنیم».

رئیس جمهور ترکیه با بیان این‌که باید تذکر داد که در قرن ترکیه جایی برای تروریسم و تروریست وجود ندارد، تصریح کرد: «با عملیات‌های اطلاعاتی خود در سوریه و عراق باعث شدیم که سرکردگان پ‌ک‌ک نتوانند از لانه‌های خود خارج شوند. سازمان اطلاعات ترکیه با شبکه گسترده و فناوری پیشرفته به تروریست‌ها مجال نمی‌دهد».

اردوغان اضافه کرد: «چه در داخل باشند و چه در خارج، یا به هر جایی که فرار کنند، دولت ما گردن تروریست‌ها را رها نخواهد کرد. هر روز خبر از پای درآمدن یک تروریست جنایتکار که صدها کیلومتر دورتر از مرزهای ما است را دریافت می‌کنیم؛ ما انتقام خون شهدایمان را خواهیم گرفت. مصمم هستیم که خائنان فتو را که در ۱۵ جولای ۲۵۳ شهروند ما را به شهادت رساندند، به حال خود رها نکنیم.