اردوغان: ظرف یک سال مناطق آسیب‌دیده را بازسازی می‌کنیم   

رئیس جمهوری ترکیه طی سخنانی در جریان بازدید از مناطق زلزله‌زده در استان «عثمانیه» در جنوب این کشور، متعهد به بازسازی روستاها و مراکز شهرهای آسیب‌دیده ظرف یک سال شد.

 اردوغان، روز سه‌شنبه ۲۱ فوریه، طی اظهاراتی در جمع خبرنگاران در دانشگاه «کورکوت آتا» شهر عثمانیه در ارتباط با بازسازی مناطق زلزله‌زده گفت: «ظرف یک سال در مناطق زلزله‌زده خانه ساخته و شهروندان را اسکان خواهیم داد. هدف ما این است که روستاهای تخریب شده را نیز در این مناطق مانند مراکز شهری طی یک سال آینده بازسازی کنیم».

رئیس‌ جمهوری ترکیه با بیان اینکه اسکان زلزله‌زدگان همچنان ادامه دارد گفت: «در حال حاضر ۸۶۵ هزار نفر از شهروندان ما در چادر و ۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر از شهروندان ما در کانتینر زندگی می‌کنند». وی تصریح کرد: «شهروندانمان که در شهرک‌های چادری و کانتینری اسکان داده شده‌اند را ظرف یک سال آینده به اقامتگاه‌های دائمی منتقل خواهیم کرد».

اردوغان با آرزوی رحمت برای جان باختگان زلزله و شفای عاجل برای مجروحان، اعلام کرد شمار قربانیان زلزله‌‌های کاهرامان‌ماراش از ۴۱ هزار نفر گذشت و ۱۱۵ هزار نفر نجات یافتند.

اردوغان با بیان اینکه ما به همراه ۲۷۱ هزار امدادگر به کمک شهروندان خود شتافتیم گفت: «تمام نیروهای امنیتی کشور، ماموران پلیس، نیروهای ژاندارمری و سربازان از نخستین روز وقوع زلزله در ۱۱ استان مشغول فعالیت هستند».