اردوغان: مشکل ویزا را حل خواهیم کرد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز۳۰ می، طی اظهاراتی در هفتادونهمین مجمع عمومی اتحادیه اتاق‌ها و بورس‌های ترکیه در آنکارا گفت: «مشکل ویزا که اخیرا به عنوان یک باج‌گیری سیاسی مورد استفاده قرار گرفته است را در اسرع وقت حل خواهیم کرد».

اردوغان با اشاره به نتایج انتخابات اخیر ریاست جمهوری ترکیه تصریح کرد: «مصمم به اتخاذ اقدامات لازم به منظور افزایش سطح رفاه عمومی هستیم. به سیاست دولت مبنی بر ممانعت از تاثیر منفی تورم بر زندگی شهروندان نیز پایبند هستیم».

وی با بیان اینکه مصمم است اقداماتی را برای جبران مشکلات اقتصادی انجام دهد، گفت: «ما قاطعانه به سیاست خود مبنی بر جلوگیری از فشار تورم به شهروندان متعهد هستیم. از طریق روابط دیپلماتیک، همکاری اقتصادی خود را با کشورهای منطقه تقویت خواهیم کرد».

اردوغان تصریح کرد: «برای مشکلات پیش‌روی کشورمان با یک فکر مشترک به دنبال راه‌حل خواهیم بود. ما هرگز اجازه نمی‌دهیم کسانی که با برنامه‌های متفاوت عمل می‌کنند در بین ما باشند. ما با یک فکر مشترک به دنبال راه حل برای مشکلات کشورمان خواهیم بود و قرن ترکیه را با هم خواهیم ساخت».

اردوغان ادامه داد: «هدف ما ایجاد کمربند امنیت و صلح در اطراف ترکیه از اروپا تا دریای سیاه و از قفقاز و خاورمیانه تا شمال آفریقا است. عقل و درایت در ترکیه بار دیگر بر مهندسی سیاسی چیره شد و تلاش برای هدایت سیاست از طریق سازمان‌های تروریستی به هدف خود نرسید».

اردوغان در پایان سخنرانی خود خطاب به جهان تجارت گفت: «از شما می‌خواهم به کسانی که همیشه هر بار که دهان باز می‌کنند تصاویر بدی درباره اقتصاد ترکیه ترسیم می‌کنند، اعتبار ندهید».