از ورود ۵۰۰ هزار لیتر تیل-بنزین «بی‌کیفیت» به داخل افغانستان  جلوگیری شد؛ طالبان بنزین ایران را پس فرستاد

اداره نُرم و استاندارد طالبان در نیمروز ۵۰۰ هزار لیتر تیل-بنزین بی‌کیفیت را که از ایران وارد نیمروز شده بود، به این‌ کشور برگشت داده است.

به گزارش «اطلاعات روز»، مسئولان امنیتی طالبان در ولایت نیمروز می‌گویند که ۱۲ تانکر حامل ۵۰۰ هزار لیتر تیل-بنزین بی‌کیفیت پس از بررسی‌های آمریت نُرم و استاندارد این ولایت، دوباره به ایران مسترد و از واردشدن آن به داخل کشور جلوگیری شده است.

قاری عبدالرحیم حذیفه، مدیر مبارزه با جرایم جنایی فرماندهی امنیه‌ی طالبان برای ولایت نیمروز می‌گوید که این مقدار تیل-بنزین پس از بررسی‌های لابراتواری آمریت نُرم و استاندارد، بی‌کیفیت تشخیص شده است.

حذیفه همچنین گفت که ۱۲ تانکر حامل این مقدار تیل در حضور نمایندگان مقام ولایت، فرماندهی امنیه، اداره استخبارات، گمرک، نُرم و استاندارد دوباره به ایران برگردانده شده است.

قاری عبدالرحیم حذیفه،از تاجران ملی خواست که از وارد کردن مواد و کالاهایی با کیفیتِ پایین خودداری کنند، تا برای شهروندان کشور مشکلی ایجاد نشود. او هشدار داد که در صورت بی‌توجهی به این مسأله، با متخلفان برخورد خواهد شد.

این در حالی است که پس از تحولات سیاسی در کشور، قیمت مواد نفتی و دیگر کالاهای ضروری افزایش یافته است و قدرت خرید مردم نیز ضعیف شده است. با این وجود طالبان کیفیت بنزین صادراتی از ایران را برای ورود به افغانستان تایید نکرد.