استراتژی انتخابات کمال کلیچداراوغلو در دور دوم انتخابات 

به گزارش روزنامه دوار، به نقل از خبرگزاری الجزیره، کمال کلیچداراوغلو نامزد ائتلاف اپوزیسیون، با هدف پیروزی در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری، با لحنی متفاوت وارد میدان شده است.

 الجزیره در یک مقاله تحلیلی نسبت به استراتژی انتخابات کمال کلیچداراوغلو در دور دوم انتخابات نوشت: «رهبر حزب جمهوری‌خواه خلق (CHP) که در دور اول انتخابات با آرایی با اختلاف پنج درصد آرا پس از اردوغان دوم شد و به مرحله دوم انتخابات راه پیدا کرد، فاز جدید و تهاجمی در کارزار انتخاباتی خود را برگزیده است».

در این مقاله آمده است: «کلیچداراوغلو که در جریان مبارزات انتخاباتی قبل از ۱۴ می، وعده‌هایی در مورد بازگشت آوارگان داده بود، این بار با لحنی کوبنده‌تر و با انتقاد از کثرت پناهجویان در خاک ترکیه می‌گوید: «ما وطن خود را با وضعیتی که ۱۰ میلیون آواره بدون هویت در آن زندگی می‌کنند، رها نمی‌کنیم». همچنین پوسترها و بیلبوردهای انتخاباتی این گروه، با متن «سوریه‌ای‌ها خواهند رفت» در سطح شهرها نصب شده است. 

به گفته این مقاله، پس از آنکه چندین حزب اپوزیسیون در بیانیه‌هایی نسبت به تناقض و بی‌نظمی،  به نتیجه انتخابات اعتراض کرده بود، کلیچداراوغلو قول داده است «که تک تک رای‌ها را در دور دوم دنبال خواهد کرد».

گزارش الجزیره همچنین تاکید دارد که «کلیچداراوغلو موفق شده است ملی گرایان، اسلام گرایان، سکولارها و لیبرال‌ها را در یک اتحاد گرد هم آورد» اما به نظر می‌رسد که وی به دنبال گسترش این ائتلاف در روزهای باقی مانده نیز هست.

در دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه، که ۱۴ می برگزار شد هیچ‌کدام از نامزدها حدنصاب کافی را به دست نیاورد و این انتخابات به دور دوم کشیده و در روز یکشنبه ۲۸ می ۲۰۲۳، برگزار خواهد شد.