اسرائیلی‌ها از جنگ گریخته و به ترکیه می‌آیند

به دنبال آغاز جنگ بین گروه حماس و اسرائیل، تعدادی از شهروندان اسرائیل از جنگ گریخته و به ترکیه آمده‌اند.

به گزارش روزنامه کارار در تاریخ ۹ اکتبر، بر اساس ادعای مطبوعات اسرائیل، پس از هشدار بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل به شهروندان برای ترک منطقه، غیرنظامیان اسرائیلی برای فرار از جنگ راهی ترکیه شده‌اند.

به گفته این روزنامه؛ گرچه هنوز هیچ بیانیه رسمی درباره این موضوع صادر نشده است، اما اخباری در مطبوعات اسرائیل منتشر شده است که تمام بلیط‌های پروازهای استانبول و آنتالیا از مبدا اسرائیل به‌طور کامل به فروش رسیده است.

رسانه‌های ترکیه همچنین گزارش از آن داده‌اند که از آغاز جنگ تاکنون هواپیماهای مسافربر اسرائیلی‌ای که به دلیل جنگ نتوانسته‌اند در این کشور فرود بیایند نیز با مسافران خود به ترکیه آمده‌اند. اما تاکنون از حضور فلسطینی‌ها در این کشور گزارشی منتشر نشده است.

شبکه‌های اجتماعی ترکیه واکنش‌های متفاوتی به حضور اسرائیلی‌ها در این کشور داشته‌اند. در حالی که بعضی حضور آن‌ها در ترکیه را نمی‌پذیرند و معتقدند که ترکیه اگر پذیرای کسی باشد باید این مسلمانان فلسطین باشد، برخی گروه‌های دیگر می‌گویند فارغ از دین افراد می‌توان برای نیازمندان آغوش باز کرد. بخش دیگری از مردم ترکیه اما نگران موج جدید مهاجرت به این کشور هستند.