اسنیورت استانبول؛ دریافت «۷۰۰ هزار لیر» از بیمار معتاد به مرفین توسط پزشک

    به گزارش NTV، فردی در منطقه اسنیورت که پیشتر با علائم درد سنگ کلیه به یک مرکز درمانی مراجعه کرده بود، حالا به دلیل اعتیاد به مرفین از پزشک معالج شکایت کرده است. براساس این گزارش، پزشک معالج با تجویز و انتقال مخفیانه مرفین به این بیمار، مجموعاً ۷۰۰ هزار لیر از او دریافت کرده است. 

    براساس این گزارش، مظفر ب. پزشک معالج برای تسکین درد بیمار ۲۵ ساله‌اش که مشکل سنگ کلیه داشته، مرفین تجویز و تزریق کرده است. بیمار که پس از مصرف مرفین دردهایش کاهش می‌یابد، یک روز درمیان به بیمارستان مراجعه کرده تا باز هم مرفین دریافت کند. 

    پس از مدتی دریافت مرتب مرفین، بیمار در لیست سیاه بیمارستان قرار گرفته، اما دکتر مظفر ب. راه‌حل جدیدی برای تزریق مرفین به بیمار پیدا کرده است. او دریافت پول بیشتر و با کمک یک پرستار، همچنان به تزریق مرفین به بیمار جوان ادامه داده است. این روند تا روزانه ۱۲ دوز مرفین نیز ادامه پیدا کرده است. 

    بیمار که روند اعتیادش شدت گرفته بود، برای تأمین هزینه روزانه ۳۰۰۰ لیر از خانواده و بستگانش وام گرفت. در نهایت همسرش که تا آن زمان حدود ۷۰۰ هزار لیر متضرر شده بود، به وضعیت مشکوک می‌شود و از طریق وکیل خود از پزشک شکایت می‌کند. پس از اعلام شکایت، تحقیقات پلیس در مورد این پرونده آغاز می‌شود. 

    بر اساس گزارش پلیس، بیمار اعتراف کرده پزشک او برای هر دوز ۲۰۰ لیری مرفین، ۳۰۰۰ لیر دریافت کرده است. او همچنین اظهار داشته دوزهای دارو به صورت مخفیانه در اورژانس بیمارستان، پارکینگ و یا منزل وی به او تحویل داده شده یا تزریق شده است. مرکز پزشکی «اروپا» که طرف شکایت بیمار است اعلام کرده دکتر مظفر ب. و پرستار مربوطه اخراج شده‌اند.