اعمال محدودیت تردد شبانه در ۳۱ ولایت افغانستان

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که برای جلوگیری از نفوذ شبه نظامیان طالبان و فعالیت شبانه آن‌ها در۳۱ ولایت ممنوعیت تردد شبانه اعمال شده است.

احمد ضیا ضیا، معاون سخنگوی وزارت کشور افغانستان  اعلام کرد: برای جلوگیری از نفوذ شبه نظامیان طالبان در ۳۱ ولایت از۳۴ ولایت کشور ممنوعیت تردد شبانه اعمال شده است.

به گفته وی، این ممنوعیت‌ها از ساعت ۲۲:۰۰ شب آغاز شده و تا ساعت ۰۴:۰۰ صبح ادامه می‌یابد.

ضیا با بیان اینکه شهرهای کابل، ننگرهار و پنجشیر شامل این محدودیت نمی‌شوند٬ تاکید کرد گروه طالبان عمده فعالیت‌های خود را در شب انجام می‌دهند.

وی از تمام شهروندان افغانستان خواست محدودیت‌های اعمال شده را رعایت کنند.  

پیش از این مؤسسه تحقیقاتی گالوپ، افغانستان را ناامن‌ترین کشور جهان اعلام کرده بود.

این در حالی است از شعار برقراری ثبات و امنیت در افغانستان توسط آمریکا و متحدانش دو دهه می‌گذرد و مقامات افغان از جمله حامد کرزی همواره تاکید کرده‌اند که شعار و عمل آمریکایی‌ها یکی نیست، آنها با شعار تأمین امنیت مردم را بمباران می‌کنند.

در افغانستان، درگیری بین نیروهای دولتی و شبه نظامیان طالبان که مناطق قابل توجهی را در مناطق روستایی تصرف کرده و حمله به شهرهای بزرگ را آغاز نموده‌اند، در جریان است. گفتگوهای صلح بین دولت افغانستان و طالبان در پایتخت قطر در تاریخ ۱۲ سپتامبر سال ۲۰۲۰ آغاز شد. دولت آمریکا قول داده است که از اول ماه مه تا یازدهم سپتامبر با هماهنگی متحدان، خروج نیروهای خود از افغانستان را به اتمام برساند.