افتتاح بازار عتیقه در شهر بلو

بازار عتیقه که برای اولین بار در شهر بولو برپا شد علاقه مندان به عتیقه از شهرهای اطراف به ویژه استانبول و آنکارا را گرد هم آورد.

این بازار که با حمایت شهرداری Bolu افتتاح شده پس از این در آخرین یکشنبه هر ماه در منطقه İhsaniye برپا خواهد شد.

تورگای آکایا تنظیم کننده این برنامه با ابراز خوشحالی از اینکه این بازار پس از استانبول، آنکارا، اسکی شهر، بورسا و ساکاریا در شهر بولو افتتاح شده است گفت: “ما درهای بازار خود را با کمک برادران مجرب عتیقه فروش و شهرداری بلو باز کردیم”و جای خوشحالی است که استقبال خیلی خوبی صورت گرفته و همه غرفه ها پر ازعتیقه دوستان است.

بازارهای  عتیقه فروشی در کنار دیگر بازارهای روزانه و هفتگی از جذاب ترین بازارهای ترکیه  محسوب می شود. این بازارها  مخصوصا در شهرهای استانبول و آنکارا از پر ازدحام ترین و پرطرفدارترین مکانهای شهر است. 

بازار شلوغ پلوغ و پر از وسایل  قشنگ و قدیمی و نوستالژی PHOTO:AA

 در این بازارها  همه‌ نوع کالایی از اجناس عتیقه تا عکس‌های قدیمی، وسایل کشاورزی قدیمی، فرش های قدیمی، فندک، کلکسیون های قدیمی، دوربین، شمشیرهای مربوط به دوران عثمانی و…به نمایش گذاشته می شود. بازدیدکنندگان تا ساعت‌ها سرگرم تماشا و خرید می شوند. بعضی از غرفه‌های بازار، با ارائه اجناس اصل، بیشتر از اینکه به محل فروش عتیقه شباهت داشته باشند،بیشتر به موزه‌‌های  شخصی شبیه است.

اولین بازار عتیقه فروشی در شهر بلو به روایت تصویر