افزایش ۳۰۰ درصدی گردشگران آنتالیا 

گردشگری در آنتالیا هر روز فعال‌تر می‌شود. این شهر که دارای ۴۲۸ هتل ۵ ستاره و ظرفیت تخت ۶۸۰ هزار نفر است، گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.

بر اساس داده‌های اداره فرهنگ و گردشگری کل آنتالیا، در بازه زمانی یک ژانویه تا ۳۱می گذشته به نسبت دوره مشابه سال گذشته، با افزایش ۲۲۳ درصدی به ۲ میلیون و۴۱۵ هزار و ۳۰۵ گردشگر ارتقا یافت.

بر اساس داده‌های اداره فرهنگ و گردشگری کل آنتالیا، در بازه زمانی یک ژانویه تا ۳۱می به نسبت دوره مشابه سال قبل ۲۲۳ درصد (۲ میلیون و۴۱۵ هزار و ۳۰۵ ) به این شهر سفر کرده‌اند. 

تنها در ماه می، یک  میلیون و ۱۹۸ هزار و ۱۱۰ گردشگر از سراسر جهان به آنتالیا آمدند که این میزان به نسبت سال گذشته نزدیک به ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.

از سوی دیگر جنگ روسیه و اوکراین نیز بر عرصه توریسم تاثیر گذاشته و روسیه جایگاه نخست گردشگران خارجی در آنتالیا را از دست داده است. هم‌اکنون آلمان با ۵۹۵ هزار و ۸۳۷ گردشگر در۵ ماه امسال در جایگاه نخست قرار گرفت.

روسیه نیز با ۳۶۷ هزار و ۷۴۹ گردشگر در جایگاه دوم و انگلستان نیز با ۲۸۲ هزار و ۹۲ گردشگر در جایگاه سوم قرار گرفتند.

هلند، لهستان، اسرائیل، قزاقستان، لیتوانی، ایران و دانمارک به ترتیب ۱۰ کشور مبدا گردشگران خارجی در آنتالیا هستند.

ارسین یازیجی، استاندار آنتالیا در این زمینه گفت: سال ۲۰۱۹ درخشان‌ترین سال گردشگری آنتالیا بود که در آن دوره ۱۶ میلیون توریست به آنتالیا سفر کرده بودند. این شمار هم‌اکنون کمتر از سال ۲۰۱۹ قرار دارد، اما بیشتر از سال گذشته است.

ارکان یاغجی اتحادیه هتلداران توریستی مدیترانه اظهار داشت که هم‌اکنون به نسبت ۷۳درصدی ۵ ماه نخست ۲۰۱۹ رسیده‌ایم. همچنین در حال سپری کردن  پرتحرک‌ترین دوره در سه سال اخیر هستیم.​​​​​​​