«امیر تتلو» به ایران دیپورت شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیر حسین مقصودلو ملقب به «امیر تتلو» خواننده ۳۶ ساله ایرانی که نزدیک به ۵ سال در استانبول مستقر بود، صبح روز چهارشنبه ۶ دسامبر توسط پلیس ترکیه در مرز بازرگان به مقامات قضایی ایران تحویل داده شد.
تتلو بلافاصله پس از ورود به خاک ایران، با دستور قضایی بازداشت شد. او روز ۲ دسامبر با شکایت کنسولگری ایران در استانبول به دلیل اهانت به کارکنان کنسولگری ایران، توسط پلیس استانبول بازداشت شده بود.
او از مدتی قبل به دلیل انتشار فیلم‌هایی از خانه‌اش در استانبول که دختران زیر ۱۸ سال در آن تردد داشته و مورد سواستفاده و آزار و اذیت قرار گرفته بودند، مورد توجه فعالان حقوق زنان و برخی رسانه‌های ترکیه قرار داشت.
خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه، دلیل بازداشت تتلو در ایران را «شکایت شاکی‌های خصوصی متعدد و اقدامات گسترده غیراخلاقی در سوءاستفاده از نوجوانان زیر ۱۸ سال» عنوان کرده است.
امیر تتلو در فاصله سال‌های ۹۴ تا ۹۶ چند همکاری فرهنگی با جبهه اصولگرای جمهوری اسلامی ایران به ثبت رساند. از این جمله‌اند تولید آهنگ و موزیک ویدیو «انرژی هسته‌ای»، دریافت جایزه از «خبرگزاری فارس» و دیدار با «ابراهیم رئيسی»‌ رئيس‌جمهور فعلی ایران در کشاکش انتخابات سال ۹۶.