انتشار کتاب «جاهای شاد استانبول» در آلمان

    اوزگه کابوکچو، زن نویسنده ساکن آلمان، یک کتاب با نام (آلمانی) Glücksorte in Istanbul (جاهای شاد استانبول) منتشر کرد. این کتاب از مجموعه کتاب‌های سفر Droste بوده و راهنمایی برای گردشگران استانبول محسوب می‌شود.

    به گزارش روزنامه حریت در تاریخ ۳ اکتبر، کابوکچو عضو نسل سومی یک خانواده ترکیه‌ای مهاجر به آلمان است. او در این کتاب، جاهایی از استانبول را معرفی کرده که به زعم او می‌توان «شادی را در آنجا پیدا کرد». این مکان‌ها از یک مغازه قدیمی در بالات تا محله کوزگونچوک اوسکودار را شامل می‌شود.

    کابوکچو همچنین مدیر پلتفرم Migra Töchter (دختران مهاجر) هم هست که توسط دولت آلمان برای دیده‌شدن دغدغه‌های زنان مهاجر در این کشور ایجاد شده است. او که حرفه اصلی‌اش روزنامه‌نگاری است، به عنوان عضو شورای شهر منهایم آم راین ایالت نوردراین-وستفالن آلمان نیز فعالیت می‌کند.

    این نویسنده به حریت گفت: «در طول سال‌های دانشگاهم در آلمان، تحت برنامه اراسموس به آنکارا و سپس به استانبول سفر کردم. در این مدت، فرصت داشتم تا استانبول را به طور کامل کاوش کنم. دوستان آلمانی‌ام پیوسته از من درباره استانبول می‌پرسیدند؛ شروع به ایجاد دفترچه‌ای درباره استانبول کردم که در نهایت در مجموعه کتاب‌های سفر Droste درباره شهرهای مهم جهان قرار گرفت».