انجمن نمایندگان بیمه آنتالیا؛ رواج بیمه حیوانات خانگی با بالا رفتن هزینه‌های نگهداری

    آزمی کاراکویونلو، معاون انجمن نمایندگان بیمه آنتالیا، اعلام کرده است با افزایش هزینه‌های دامپزشکی و نگهداری حیوانات، صاحبان حیوانات خانگی در آنتالیا بیش از پیش به دریافت بیمه درمانی تخصصی برای گربه‌ها و سگ‌ها روی آورده‌اند.

    به گزارش وب‌سایت خبری حریت در روز پنج‌شنبه ۲۶ اکتبر، بر اساس قوانین ترکیه همه حیوانات خانگی باید واکسیناسیون کامل و کارت شناسایی داشته باشند. با این حال به گفته کاراکویونلو، در ماه‌های اخیر دوهزار درخواست برای بیمه حیوانات و به‌خصوص بیمه‌های دارای پوشش تصادف، فوت و بیماری ثبت شده است.

    کاراکویونلو در توضیح جزئیات پوشش بیمه حیوانات خانگی اظهار داشت: «صاحیان حیوانات خانگی با پرداخت سالانه ۱۲۰۰ لیر می‌توانند تا سقف هفت‌هزار لیر از خدمات درمانی و دارویی استفاده کنند. علاوه بر این، این طرح بیمه، تا سقف پنج‌هزار لیر خساراتی را که ممکن است حیوان خانگی به شخص ثالث وارد کند نیز پوشش می‌دهد».

    احمد بورچاک، یکی از فروشندگان بیمه آنتالیا در اینباره گفت: «ما به طور متوسط ماهیانه ۳۵ بیمه‌نامه برای گربه‌ها و سگ‌ها صادر می‌کنیم. این امر نشان‌دهنده محبوبیت روزافزون طرح‌های بیمه‌ای در میان صاحبان حیوانات خانگی در آنتالیا است».