اولین قهرمانی اروپا برای «سلاطین تور» 

  تیم ملی والیبال زنان ترکیه با پیروزی ۳ بر ۲ برابر صربستان قهرمان اروپا شد.

  تیم ملی والیبال زنان ‎ترکیه، شامگاه ۳ سپتامبر در رقابتی نفس‌گیر، در ست پنجم توانست تیم ملی صربستان را شکست داده و برای نخستین بار عنوان قهرمانی اروپا را به خود اختصاص دهد.

  این تیم که در ترکیه به «سلاطین تور» شهرت دارد سومین بار است که به فینال قهرمانی اروپا می‌رسد. آن‌ها کار خود را در گروه سی این رقابت‌ها آغاز کرده و در تمامی ۵ بازی گروه پیروز شدند. در یک هشتم نهای تیم ملی بلژیک و در یک چهارم نهایی تیم ملی فنلاند را پشت سرگذاشتند و بعد از شکست دادن تیم ایتالیا به فینال راه یافتند. 

  تیم ملی والیبال زنان ترکیه در بازی فینال که در بروکسل پایتخت بلژیک برگزار شد، رقیب خود صربستان را با حساب ۳ بر ۲ شکست داد.

  امتیاز پیروزی برای تیم ملی والیبال زنان ترکیه را ملیسا وارگاس به ثبت رساند. وی که در سال ۲۰۲۱ شهروند ترکیه شده است در دیدار فینال با کسب ۴۱ امتیاز، به عنوان «با ارزش‌ترین بازیکن جام ملت‌های اروپا» انتخاب شد.

  در سال‌های اخیر تیم ملی والیبال زنان ترکیه توجه بسیاری از شهروندان این کشور را به خود جلب کرده است. از این رو پیروزی «سلاطین تور» باعث شد تا بسیاری این قهرمانی را در خیابان‌های ترکیه جشن بگیرند.