اپلیکیشن Healthverse؛ بازدید مجازی از بیمارستان‌های ترکیه و معاینه زنده

با همکاری  TürkTelekom و Healthverse Panoramic Web، یک اپلیکیشن با نام Healthverse جهت بازدید مجازی از بیمارستان‌های ترکیه از خارج از کشور آغاز به کار کرد. این اپلیکیشن قرار است امکان معاینه بیماران خارج از کشور را نیز به صورت زنده، فراهم کند.

زنامه حریت در تاریخ ۷ آگوست و براساس گفته موسسان این اپلیکیشن، بیماران می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن، از کادر بیمارستان مربوطه، درباره امکانات آن مرکز سوال کرده و تجهیزات درمانی را به صورت زنده مشاهده کنند.

بر اساس این گزارش، فناوری اپلیکیشن Healthverse باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های بیماران و خانواده‌های آنها می‌شود، چرا که می‌توانند بدون حضور فیزیکی و سفر به ترکیه، برای پروسه درمان تصمیم‌گیری کنند. همچنین قرار است بسیاری از سمینارها، کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های بخش پزشکی نیز از طریق این اپلیکیشن، به صورت زنده در دسترس باشد. 

مری ایستیروتی، از فعالان گردشگری سلامت ترکیه درباره Healthverse گفت: «به لطف این نرم‌افزار، امکان دارد تعداد بیماران خارجی که در قالب گردشگری سلامت به ترکیه مراجعه می‌کنند، در عرض یک سال، دو برابر شود. این اپلیکیشن امکان معاینه مجازی را نیز برقرار کرده و پزشکان قرار است از طریق مشاهده زنده علائم بیمار، طرح درمان آن‌ها را به صورت زنده تشریح کنند».