ایرم سونمز ۲۴ ساعت برای «خشونت علیه زنان» شنا کرد

    ایرم سونمز، شناگر زن ۳۹ ساله اهل ترکیه، برای آگاهی نسبت به افزایش خشونت علیه زنان، ۲۴ ساعت بی‌وقفه در آب‌های آزاد استانبول شنا کرد.

    به گزارش روزنامه حریت، این ماراتن دریایی، ساعت ۵ بعدازظهر روز ۲۱ سپتامبر با همکاری شهرداری مال‌تپه استانبول آغاز شد. سونمز با هدف افزایش آگاهی در برابر خشونت علیه زنان در گرامیداشت صدمین سالگرد جمهوری ترکیه به آب زد.

    او در یک منطقه معین‌شده ۵۰۰ متری در آب‌های آزاد سواحل مال‌تپه، برای ۲۴ ساعت کامل شنا کرد. او در مجموع، مسافتی بالغ بر ۴۴ کیلومتر را طی کرد. مقامات اداره ورزش و سلامت شهرداری مال‌تپه برای محافظت از سونمز در حالت آماده‌باش، او را همراهی می‌کردند. وی فقط جهت تغذیه (با سیب‌زمینی آب‌پز، آبِ ترشی و موز) چند وقفه داشت.

    پس از ۱۴ ساعت شنا کردن، سونمز با یک گرفتگی شدید پشت بازوی چپ خود مواجه شد. این گرفتگی باعث شد او نتواند به طور کامل از دست چپش استفاده کند. وی ۱۰ ساعت پایانی را با یک دست به صورت کرال از پشت ادامه داد تا پیام خود را منعکس کند.

    این ورزشکار پس از موفقیت در این ماراتن شنا گفت: «من ۳۹ سال دارم و ۹ سال است که ورزش می‌کنم. شنا را از از صمیم قلبم دوست دارم. به خودم گفتم که باید برای بزرگداشت ۱۰۰ سالگی جمهوری کار مهمی انجام دهد. خیلی خوشحالم که به این موفقیت دست یافتم».