اینترنت به متروهای استانبول رسید

راه‌آهن دولتی ترکیه TCDD اعلام کرد تمامی مسافران از این به بعد می‌توانند از اینترنت خط تلفن همراه و تماس‌های دو طرفه استفاده کنند. 

با اعلام دکتر تایلات ییلدیز، عضو شورای شهر استانبول، از دیروز  امکان استفاده از اینترنت در خط M2 مترو و  از امروز  مارمارای شهر  استانبول برقرار شده و به زودی نیز خطوط دیگر مترو دارای اینترنت می‌شوند.

شبکه‌ مترو استانبول پیش از این امکان استفاده از اینترنت را در ایستگاه‌ها و داخل تونل‌ها نداشت. موضوعی که مدت‌ها بود صدای انتقاد شهروندان و توریست‌ها را بلند کرده بود.

از خط مارمارای شهر  استانبول نیز  تقریبا به طور متوسط روزانه ۴۵۰ هزار مسافر  استفاده می‌کنند. مارمارای تنها خط راه‌آهنی است که اروپا را به آسیا وصل می‌کند و از زیر دریای مرمره عبور می‌کند. مارمارای گبزه- هالکالی یکی از طولانی‌ترین خطوط مترو استانبول است که در مارس ۲۰۱۹ به طور کامل افتتاح شد.  پیش از این مارمارای بین ایستگاه‌های آیرلیک‌چشمه‌سی-اوسکودار- سیرکجی- ینی‌کاپی و کازلی چشمه قابل استفاده بود. از ایستگاه اوسکودار تا ینی‌کاپی زیرزمین است و تا پیش از امروز قابلیت آنتن‌دهی تلفن همراه را دارا نبود. امروز با اعلام راه‌آهن دولت #ترکیه TCDD این قابلیت در این ایستگاه‌ها فعال شد.