این ۵ روستای ترکیه را حتماً ببینید

  ترکیه به دلیل وضعیت جغرافیایی‌اش، ازجمله مناطقی در جهان است که تنوع محیط‌زیستی ممتازی دارد. روستاهای ترکیه نیز شامل این تنوع طبیعی هستند. پنج روستای فوق جزو مناطق محبوب گردشگران از سرتاسر جهان محسوب می‌شود.

  روستای Akpınar

  این روستا در منطقه Eğirdir استان ایسپارتا در غرب ترکیه واقع شده است. نکته برجسته منظره‌ شگفت‌انگیز آن است که برفراز دریاچه Eğirdir به گردشگران در این منطقه می‌دهد. پرواز با پاراشوت نیز از دیگر جاذبه‌های گردشگری این روستا است.

  روستای Gölyazı

  این روستا در استان بورسا در غرب ترکیه واقع شده است. گول‌یازی زمانی پایتخت فرمانروایی آپولو یونان باستان بوده است. نکته برجسته این روستا، آثاری است که از دوران بیزانس و عثمانی در این منطقه وجود دارد که حتی در کوچه پس‌کوچه‌های آن یافت می‌شود. تماشای بیدمجنون‌های چندصد ساله و قایق‌سواری در دریاچه Ulubat، از دیگر جاذبه‌های گردشگری این روستاست. 

  روستای Kilitbahir

  این روستا در منطقه اجیبات استان چاناک‌کاله در غرب ترکیه واقع شده است. این مکان زیبا که بر کرانه دریا بوده و معنای نامش «کلید بهار» است، قلعه‌های مهمی از دوران عثمانی را در خود دارد که در نبرد مشهور گالیپولی تنگه داردانل، نقش استراتژیک داشته‌اند. 

  روستای Çıralı

  این روستا که گردشگران خوش‌ذوق‌تر آنتالیا شاید آن را دیده باشند، در استان آنتالیا در جنوب غربی ترکیه و در کوهپایه کوه مشهور المپ واقع شده است. هم‌نشینی کوه سبز و ساحل آبی، مناظر این روستا را متمایز کرده است. گونه‌ نادری از لاک‌پشت‌ به نام Caretta Caretta در سواحل این منطقه دیده می‌شود. سواحل شنی و درخت‌های پرتقال بی‌شمار از دیگر جاذبه‌های گردشگری آن است.

  روستای Şirince

  این روستای شکل ماسوله در گیلان، در منطقه سلجوک استان ازمیر واقع شده و هنوز روح یونانی قدیمی‌اش را حفظ کرده است. شیرینجه که اکثر مناطق آن شیب‌ دارد، به خیابان‌های تمیز و خانه‌های سفید رنگش مشهور است. این روستا همان‌طور که از نامش برمی‌آید، مقصد جذاب و شیرینی برای گردشگرانی است که دوست دارند در روستاهای زیبای کمتر دیده شده قدم بزنند.