بازدید شاهزاده ادوارد از دبیرستان کاباتاش استانبول 

شاهزاده ادوارد، برادر پادشاه چارلز سوم، در اولین روز سفرش به ترکیه از دبیرستان کاباتاش در استانبول بازدید کرد.

به گزارش وب‌سایت خبری NTV، شاهزاده ادوارد روز ۲۵ سپتامبر، به شهر استانبول آمد و در اولین دیدار خود به دبیرستان کاباتاش رفت. او در برنامه «جایزه بین‌المللی دوک ادینبرو» در دبیرستان کاباتاش حضور یافت و با معلمان، دانش آموزان و مسئولان این برنامه که از شهرهای مختلف شرکت کرده بودند گفتگو کرد.

شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه الیزابت دوم این جایزه را در سال ۱۹۵۶ به وجود آورد و ترکیه در سال ۱۹۹۵ در قالب «جایزه بین‌المللی جوانان» به این برنامه پیوست. این برنامه تاکنون در بیش از ۱۳۰ کشور اجرا شده و بیش از ۱۳ میلیون دانش‌آموز در آن شرکت‌ کرده‌اند. برنامه «جایزه بین‌المللی جوانان» از ابتدای سال ۲۰۲۳ در ۳۴ استان ترکیه، در ۱۴۷ مدرسه و با حضور ۸ هزار دانش‌آموز فعالیت دارد. 

شاهزاده ادوارد،‌ پس از ملکه الیزابت دوم، دومین عضو خانواده سلطنتی انگلستان است که از دبیرستان کاباتاش بازدید می‌کند. ادوارد در پایان این مراسم ۲ ساعته، کتاب مدرسه را، مانند ملکه الیزابت که پیش از این در سال ۲۰۰۸ به این مدرسه آمده بود، امضا کرد.

دبیرستان کاباتاش در سال ۱۹۰۸ در تنگه بسفر تاسیس شد، که به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و برجسته‌ترین دبیرستان‌های ترکیه خدمت می‌کند.