برداشت چای با ساز و آواز محلی در گیرسون 

برداشت برگ سبز چای، در مزارع شمال شرقی آناتولی ترکیه، طی مراسمی با  ساز و آواز محلی با حضور حسن چاکیر ملیک اوغلو، رئیس اتاق بازرگانی و صنعت گیرسون آغاز شد.

رئیس اتاق بازرگانی و صنعت گیرسون طی سخنانی با عرض تبریک به تولید کنندگان چای گفت: کیفیت با عطر و طعم عالی از ویژگی‌های چای این منطقه است، و افزود امیدواریم که امسال فصل پرباری داشته باشیم.

 فصل جدید برداشت برگ سبز چای از باغ‌های مناطق شمال شرقی آناتولی ترکیه، طی مراسمی با حضور رئیس اتاق بازرگانی و صنعت، شهردار، مدیر کشاورزی و جنگلداری و مدیر فرهنگ و گردشگری استان گیرسون در منطقه Eynesil این شهر برگزار شد.

شهر گیرسون یکی از شهرهای کنار دریای سیاه و در شمال شرقی آناتولی با  پوشش گیاهی بسیارغنی است.

در ترکیه، بیشتر در امتداد ساحل شرقی منطقه دریای سیاه، در استان‌های گیرسون، ریزه،اردو، ترابزون و آرتوین چای تولید می‌شود.

اتحادیه صادرکنندگان شرق دریای سیاه، با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد، ترکیه امسال به ۹۳ کشور جهان صادرات چای  صادر کرد.

حجم صادرات چای ترکیه طی ۵ ماهه اول سال جاری در مقایسه با سال ۲۰۲۱ از حیث مقدار ۴۱ درصد و از لحاظ ارزش نیز ۱۵ درصد افزایش داشته است.

طبق داده‌های این اتحادیه، بیشترین میزان صادرات چای ترکیه، طی این دوره به کشورهای بلژیک، آلمان و انگلستان صورت گرفت.

در این راستا، ترکیه طی ۵ ماهه اول سال ۲۰۲۲ به بلژیک به مبلغ ۲ میلیون و ۲۳۷ هزار و ۶۸۰ دلار، آلمان یک میلیون و ۴۸۴ هزار و ۷۸۰ دلار و انگلستان یک میلیون و ۲۴۸ هزار و ۴۰۴ دلار چای صادر کرد.

ترکیه، برخلاف سال قبل، امسال به کشورهای ساحل عاج، کامرون، گینه استوایی، گامبیا، کنیا، استونی و جمهوری چک نیز صادرات چای انجام داد.

ترکیه طی دوره مشابه سال گذشته با صادرات ۲ هزار و ۱۱۵ تن چای درآمدی به ارزش ۸ میلیون و ۵۱۱ هزار و ۹۷۷ دلار کسب کرد.