برنامه ۴۹امین فستیوال موسیقی استانبول مشخص شد

بنیاد فرهنگ و هنر استانبول (İKSV)، «چهل و نهمین فستیوال موسیقی استانبول» را از 18 آگوست تا 16 سپتامبر برگزار می‌کند. اگرچه واکسیناسیون در ترکیه به سرعت در حال انجام است، اما اثرات پاندمی سبب شده تا اجرای این کنسرت‌ها در فضای آزاد و مکان‌هایی نظیر هاربیه، موزه ساکیپ سابانجی، موزه رحمی کوچ، قصر فرانسه و قصر وندیک انجام شود.

اگرچه گوش سپردن و تماشای کنسرت‌ در مکان‌های انتخاب شده به تنهایی هیجان انگیز است، حضور ستاره‌هایی مهم موسیقی کلاسیک بر جذابیت این فستیوال موسیقی خواهد افزود.

فاضیل سای در فستیوال جز زورلو سنتر

پیانیست مشهور ایدیل بیرت idil Biret هشتاد سالگی خود را در این فستیوال جشن خواهد گرفت. فاضیل سای Fazıl Say  مهم‌ترین نوازنده و موسیقی‌دان ترک در ۱۹ آگوست در هاربیه به اجرای قطعات خود خواهد پرداخت. نوازنده مطرح پیانو خاتیا بونیاتیشْویلی Khatia Buniatishvili و پیانیست جوان و مشهور روس آنا وینیتسکایا Anna Vinnitskaya نیز در چهارچوب این فستیوال به اجرای قطعات خود خواهند پرداخت. یکی دیگر از مهمانان این فستیوال الکساندر رودین Alexander Rudin ویولن سل نواز، رهبر ارکستر، پیانیست و نوازنده چنگ روس است که در ۲۰ آگوست کنسرت خود را در موزه رحمی م. کوچ برگزار خواهد کرد.

مدیر فستیوال موسیقی استانبول افروز چاکیرکایا Efruz Çakırkaya در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: «۴۹امین فستیوال موسیقی استانبول با امید به آینده جدید و با وحدت و یکپارچگی با شعار «جهان دیگری ممکن است» آغاز می‌شود».

تصویری از ۴۶امین فستیوال موسیقی استانبول

در این فستیوال، برنامه هایی نظیر طبیعت گردی، کارگاه های آموزشی و فعالیت‌هایی برای کودکان و جوانان نیز در نظر گرفتن شده است که با توجه به شرایط همه گیری کرونا به صورت رایگان برگزار می‌شود. 

همچنین قبل از کنسرت‌ها نشست‌هایی با عنوان “به سوی کنسرت” برگزار خواهد شد. مصاحبه‌های انجام شده نیز به صورت رایگان در پادکست‌های İKSV Spotify و Apple Podcasts در دسترس خواهد بود.

سایت فستیوال موسیقی استانبول: muzik.iksv.org 

https://bit.ly/3Bwq7Wr

https://bit.ly/3rze3Pt