برگزاری نماز عید قربان در اقصی نقاط جهان

مسلمانان در بسیاری از کشورهای جهان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نماز عید قربان را اقامه کردند.

نماز عید قربان علاوه بر کشورهای اسلامی در برخی کشورهای اروپایی،‌ آسیایی و آفریقایی با رعایت تدابیر بهداشتی و محدودیت‌های کرونایی برگزار شد.

مسلمانان در بسیاری از کشورها از جمله ترکیه، افغانستان، عربستان سعودی، فلسطین، امارات، قطر، روسیه، اندونزی، قرقیزستان، ازبکستان، سومالی، بوسنی و هرزگوین، صربستان، مونته نگرو، کرواسی، مقدونیه شمالی، آلبانی، کوزوو و بسیاری دیگر از کشورهای جهان نماز عید قربان را به جا آوردند.

همچنین نماز عید قربان در تمامی مساجد ترکیه با حضور گسترده مردم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقامه شد.

در استکهلم پایتخت سوئد نیز مسلمانان نماز عید قربان را با پیروی از تدابیر بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار کردند.

ده‌ها هزار مسلمان فلسطینی نیز در مسجدالاقصی نماز عید قربان برگزار کردند. صدها نفر از مسلمانان آفریقایی تبار که در تل‌آویو، پایتخت اسرائیل و اطراف آن پناهنده هستند نیز نماز عید را در حرم شریف اقامه کردند.

مسلمانان سومالی‌لند علاوه بر مساجد در میادین بزرگ هرجیسا نماز عید قربان را اقامه کردند.

نماز عید قربان در مناطق عملیات سپر فرات و شاخه زیتون در شمال سوریه با حضور گسترده مردم برگزار شد.

در کابل سه خمپاره هنگام برگزاری مراسم نماز عید قربان به مناطق مختلف این شهر از جمله نزدیکی کاخ ریاست جمهوری شلیک شد.

در ایران نیز نماز عید قربان متناسب با رنگ ‌بندی کرونایی شهرها فردا برگزار می‌شود. در شهرهای وضعیت قرمز ایران برگزاری مراسم در فضای باز، پذیرش حداکثر ۷۰ نفر به ازای ۴ متر مربع برای هر نفر، حداکثر در زمان ۶۰ دقیقه با رعایت پروتکل های بهداشتی؛ در شهرهای وضعیت نارنجی نیز برگزاری مراسم در فضایی با پذیرش حداکثر ۱۰۰ نفر به ازاء ۴ متر مربع برای هر نفر، حداکثر در زمان ۷۵ دقیقه و در شهرهای وضعیت زرد نیز مراسم در فضای بسته با رعایت هر ۴ متر مربع برای هر نفر حداکثر ۳۰ نفر برگزار خواهد شد.