به کتابخانه جنگلی خوش آمدید

  عکس از خبرگزاری آناتولی

  اولین کتابخانه جنگلی ترکیه در بزرگترین پارک طبیعی اروپا توسط شهرداری کوجائلی تاسیس شد.

  یک کتابخانه را در جنگل تصور کنید که در آن سروصدا و حرف زدن انسان ممنوع، اما پرندگان و سایر موجودات طبیعت صدایشان شنیده شود .این کتابخانه رویایی، توسط شهرداری کوجائلی به واقعیت تبدیل شده است.

  کتابخانه جنگلی ترکیه در بزرگترین پارک طبیعی اروپا PHOTO:AA

  TRT-شهرداری کوجائلی با ایجاد موقعیت جدید اولین کتابخانه جنگلی ترکیه را تأسیس کرد. این “کتابخانه جنگلی ” در بزرگترین پارک طبیعی ، طی مراسمی با حضور طاهر بویوک اکین ،شهرداری  کوجائلی معرفی شد.

  ظرفیت ۲۰۰ نفر

  اولین کتابخانه جنگلی ترکیه  توسط اداره فرهنگ و امور اجتماعی ، گردشگری و مناطق طبیعی شهرداری  با  ظرفیت ۲۰۰نفر تاسیس شده است.

  این کتابخانه جنگلی که از نظر تفریحی بی نظیر است ، فقط  شنیدن صدای  پرندگان و موجودات طبیعت آزاد است.

  مکان این کتابخانه جنگلی, به طور خاص انتخاب شده است. پس از مطالعات مقدماتی و تحقیقات میدانی ، منطقه ای آرام در زیر سایه درختان برای کتابخانه جنگلی در شهر کجائلی کشف شد.

   کتابخانه جنگلی از ۱ میدان اصلی و۳ سالن مطالعه به نامهای بلوط ,ممرز و راش تشکیل شده است.همچنین بانوج , سالن نشیمن گروهی ، آمفی تئاتر، تاب و صندلی گهواره ای برای علاقمندان موجود است .

  ۱۰ قفسه کتاب چوبی تراشیده شده و ۱۱ قفسه کتاب بوتیک وجود دارد

  در کتابخانه جنگلی ۱۰ قفسه کتاب چوبی تراشیده شده و ۱۱ قفسه کتاب بوتیک وجود دارد که در آن مکان های مطالعه راحت برای دوستداران کتاب ایجاد شده است.این قفسه های کتاب از درختان  چنار که توسط  پادشاه سلیم در جاده شهر ایزمیت کاشته شده و عمرشان به پایان رسیده بود توسط شهرداری کوجائلی ساخته شده است.

  بیش از ۲هزار کتاب

   در این کتابخانه  بیش از۲۰۰۰ کتاب در ۲۱ دسته مختلف وجود دارد.

  همه ساکت خواهند شد ، پرندگان صحبت خواهند کرد

  طاهر بویوک اکین ، شهردار کوجائلی در سخنان خود در مورد کتابخانه میگوید ,این کتابخانه که داری ۲۱ بخش مختلف  از کتاب های نشر  جدید و رمانهای متنوع است همه در اینجا ساکت خواهد  بود فقط صدای پرندگان و طبیعت شنیده خواهد شد . این فرصت خیلی خوبی است برای همه کتاب دوستان هم کودکانمان و هم بازنشستگان تا بتوانند در دل طبیعت ,در هوای آزاد و با موسیقی پرندگان, با خیال راحت مطالعه کنند .من از همین جا به همه کتاب دوستان و اهل مطالعه دعوت میکنم از این فضا به خوبی استفاده کنند .

  در این مراسم فعالین شبکه های اجتماعی و شهروندان شهر کوجائلی حضور داشتند و در پایان برنامه چهار جغد زخمی  که درمان شده و بهبود یافته بودند در آسمان طبیعت کتابخانه جنگلی رها شدند .