تجمع مردم شهرری در اعتراض به قطعی‌ مکرر برق

قطع برق در تمام شهرهای ایران زندگی شهروندان را مختل کرده است. Nikoubazl/NurPhoto via Getty Images)

جمعی از مردم شهرری در جنوب پایتخت ایران در اعتراض به قطعی‌ مکرر برق مقابل اداره برق این شهرستان تجمع کردند.

جمعی از اهالی شهرری در جنوب تهران، پایتخت ایران در اعتراض به قطعی‌ مکرر برق مقابل اداره برق این شهرستان تجمع کردند.

بر اساس فیلم‌های منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی معترضان شعار «وزیر بی‌کفایت، استعفا استعفا» سردادند.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، جمعی از مردم شهرهای کردکوی، بندرگز، بندر ترکمن، آق‌قلا در شمال ایران نیز به نشانه اعتراض در مقابل ادارات شرکت توزیع برق این شهرها تجمع کردند.

گفتنی است طی روزهای اخیر مشترکان برق در بسیاری از نقاط ایران با مشکلات ناشی از خاموشی‌های مکرر روبرو هستند.

علی القاصی‌مهر، دادستان تهران امروز اعلام کرد: جلسه‌ای در استانداری{تهران} تشکیل شد و ما به معاون خود در بحث پیگیری حقوق عامه دستور دادیم که موضوع را از طریق مسوولین مربوطه در حوزه برق پیگیری کنند و امروز این دستور را ابلاغ کردیم که موضوع پیگیری شود.

ساعاتی قبل جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران، پایتخت ایران اعلام کرد: گزارش یک حریق بزرگ در اتوبان آزادگان بعد از جاده مخصوص به سامانه 125 آتش نشانی اعلام شد.

این آتش‌سوزی گسترده در انبارهای سازمان اموال تملیکی در حالی صورت گرفته که گمانه‌زنی‌ها بر این است که آتش‌سوزی بر اثر قطع و وصل برق رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، در روزهای گذشته خاموشی‌ها در تهران و برخی استان‌ها بیشتر از قبل شده و حتی «غیرمنطبق با جداول خاموشی» بوده است.

امروز نیز رامین فرج، سرپرست شرکت توزیع برق البرز ایران گفت: دیروز به دلیل اینکه دو نیروگاه تولید برق در کشور به دلیل مصرف بالا از مدار خارج و به اورهال نیاز پیدا کردند، ناچار شدیم بر اساس دستور ملی خاموشی برق را افزایش دهیم و قطعی برق خارج از زمانبندی اعلام شده داشته باشیم.

فرج با اشاره به اینکه «اگر شرکت‌های توزیع برق به دستورالعمل مرکز کنترل عمل نکند، ممکن است نیروگاه‌ها از مدار خارج شوند که در این صورت شاهد خاموشی‌های سراسری خواهیم بود» ادامه داد: امیدواریم این مشکل امروز حل شده باشد ولی با توجه به اینکه شرایط تولید برق در کشور ثبات ندارد، نمی‌توانیم به مردم قول بدهیم که دیگر خاموشی خارج از برنامه نخواهیم داشت.

پیش از این نیز محمد خدادادی بهلولی، مجری طرح تامین برق مراکز استخراج رمز ارزهای ایران اعلام کرد: به دلیل تعرفه‌های تخفیفی، ایران جزو هفت کشوری است که بیشترین میزان استخراج رمز ارز جهان در آنها انجام می‌شود. استخراج یک بیت کوین به بیش از 300 مگاوات ساعت برق نیاز دارد که این میزان بیشتر از برق مصرفی حدود 35 هزار واحد مسکونی در یک شبانه روز است.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران 8 ژوئن اعلام کرد: تولید رمزارز تا پایان شهریور ماه اکیدا ممنوع است و وزارت‌خانه‌های اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیرو مسئول برخورد و قطع برق این مراکز هستند.

این در حالیست که حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران، پایتخت ایران 22 ژوئن اظهار داشت: بزرگ‌ترین مزرعه رمز ارز کشور بالغ بر هفت هزار ماینر در غرب تهران که تاثیر زیادی بر کمبود برق پایتخت داشت، کشف شد.