ترکیه علی‌رغم بحران‌های ساختگی، وارد دوره درخشان جدیدی شده است

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز سه‌شنبه ۶ دسامبر، در بیست و هشتمین مجمع عمومی کنفدراسیون سندیکای کارفرمایان (TİSK) در آنکارا، اظهار داشت: «ترکیه برعکس تلاش آن‌هایی که درصدد سوق به سوی بحران‌های ساختگی هستند، وارد دوره درخشان جدیدی شده است».

 اردوغان با بیان اینکه ترکیه وارد دوره جدیدی از رشد شده و این روند ادامه خواهد داشت، گفت: «زیرساخت‌های امنیتی ما در مبارزه با تروریسم، زیرساخت‌های کمک‌های بشردوستانه ما در بحران پناهجویان، زیرساخت‌های حمایتی بهداشتی و اجتماعی ما در کووید- ۱۹ و زیرساخت‌های تولیدی ما در بحران جهانی کالا و عرضه، ما را به یکی از کشورهای پیشرو در جهان تبدیل کرده است».

وی با تاکید این که تا تاسیس یک ترکیه بزرگ و مقتدر دست از کار و تلاش برنداشته و با قاطعیت به مبارزه ادامه خواهند داد افزود: «قفسه‌های فروشگاه‌های ما خالی نیست، اما در اروپا، قفسه‌ها خالی است. وضعیت غرب در مبارزه با تروریسم بر همه روشن است. ترکیه اکنون بر همه آن موانع در مبارزه با تروریسم غلبه کرده و ترور را در نطفه آن خفه می‌کند، یعنی اگر این ترور از شمال سوریه سرچشمه می‌گیرد، ما آن را در شمال سوریه خاتمه می‌دهیم».

رئیس جمهوری ترکیه در ادامه گفت: «برخی می‌گویند که نمی‌توانید علیه کوبانی این کار را بکنید این کار را نکنید، می‌گوییم کوبانی تمام شد… در ادلب و کوبانی تدابیر لازم را در هر لحظه اتخاذ می‌کنیم و از این به بعد نیز خواهیم کرد».اردوغان با تاکید بر اینکه بر شمار دوستانمان خواهیم افزود، تصریح کرد: «دشمنانمان حد خود را بدانند. به محض مشاهده تهدید علیه بقای کشور، توان دستیابی به پیروزی‌های غیر قابل تصور را داریم».