اداره ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که 13 سند همکاری در زمینه‌های مختلف به ارزش 50.7 میلیارد دلار بین ترکیه و امارات متحده عربی امضا شد.

دو طرف همچنین درباره ایجاد «شورای عالی استراتژیک» به ریاست رئیس جمهور ترکیه و رئیس امارات متحده عربی به توافق دست یافتند. در این بیانیه آمده است که مقرر شده همکاری‌های موجود ترکیه با امارات در زمینه‌هایی مانند انرژی، حمل‌ونقل، زیرساخت‌ها، لجستیک، تجارت الکترونیک، مالی، سلامت، غذا، گردشگری، املاک و ساختمان‌سازی، صنایع دفاعی، هوش مصنوعی و فناوری‌های پیشرفته تعمیق شود.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، درباره مکانیزم شورای عالی همکاری استراتژیک ترکیه و امارات گفت: «برگزاری یک مجمع تجاری و سرمایه گذاری در استانبول در پاییز برای معرفی این توافقنامه به دنیای تجارت مفید خواهد بود». وی ادامه داد: «با سازوکار شورای عالی راهبردی ترکیه و امارات، اطمینان حاصل خواهیم کرد که روابط دو کشور به طور منظم در بالاترین سطح مدیریت می‌شود».

مانند سفرهایی قبلی که اردوغان به روسای کشورهای عربستان و قطر خودرو ملی ترکیه را هدیه داده بود، در چارچوب دیدارهای رسمی در ابوظبی نیز وی به شیخ محمد بن زاید آل نهیان، رئیس امارات متحده عربی یک دستگاه خودروی ملی ترکیه «توگ» هدیه داد.