تعطیلات در آنتالیا بدون تماس دست

Photo: Getty Images

سازمان توریستی منطقه آنتالیا با سرمایه‌گذاری دیجیتال «تعطیلات بدون تماس دست» را استارت زد

ازجمله – طبیعت زیبا، دریا با ساحل شنی و مکان‌های تاریخی، آنتالیا را به یکی از مقاصد مهم برای صنعت توریسم ترکیه تبدیل کرده است. اما کرونا ویروس دلیلی برای نگرانی توریست‌ها برای سفر به ترکیه شده است. وزارت گردشگری هم به همین علت با حفظ تدابیر سلامتی در مقابل کرونا ویروس صاحب دیپلم امنیت توریسم شده. 

Getty Images

از این پس ورود توریست‌ها به هتل‌های آنتالیا با دوربین‌های حرارتی و دریافت هس کد آن‌ها، ضدعفونی دست و همراه با ماسک خواهد بود. فضاهای مشترک هتل از جمله سالن‌ و وسایل ورزشی مرتب ضدعفونی می‌شوند. در آسانسورها ورود بیشتر از سه نفر بدون فاصله اجتماعی باعث زنگ زدن آلارم خواهد بود. تدابیر امنیتی در رستوران‌ها و پلاژها با حوله‌های یک بار مصرف لحاظ خواهد شد.

کنترل هس کد با رعایت تدابیر کرونایی

Getty Images

در برخی از هتل‌ها لحظه‌ی قبل از ورود گردشگران به اتاق‌های هتل با استفاده از یک اپلیکیشن، تمام درها، تلویزیون، دستشویی و کولر بدون دخالت دست کنترل می‌شوند. این اپلیکیشن فقط روی موبایل‌های صاحبان اتاق کار می‌کند. 

Getty Images

دستیار رئیس اتحادیه صنف هتل‌داران و صنعت گردشگری دریای مدیترانه گفت:«در تلاشیم امکان رفاهی و امنیتی گردشگران را طوری تامین کنیم که آن‌ها خودشان را در خانه احساس کنند.»

اولکای آتماجا، رئیس صنف مدیران حرفه‌ای هتل نیز تاکید کرد:«با سرمایه‌گذاری‌های کلان در امر توریسم ترکیه تدابیر مهمی را لحاظ کردیم. امیدواریم همه بعد از بازگشت از سفرشان راضی باشند.»

با این حساب امسال تابستان به آنتالیا می‌روید؟