تولید تویوتا هیبریدی جدید در ترکیه 

به گزارش TRT بر اساس بیانیه کمپانی تویوتا، این صنعت خودروسازی برای نخستین بار یکی از مدل‌های جدید برقی – بنزینی خود را در شهر ساکاریا ترکیه تولید خواهد کرد. این اولین کارخانه تولید خودروی هیبریدی کمپانی تویوتا در اروپا خواهد بود. 

انتظار می‌رود خودرو تویوتا C-HR جدید، سهم قابل توجهی از هدف‌گذاری تویوتا برای «فروش ۱.۵ میلیون خودرو در اروپا تا سال ۲۰۲۵» را بر عهده داشته باشد. علاوه بر این، مدل هیبریدی قابل شارژ C-HR که با باتری داخلی تولید می‌شود نیز سهم قابل توجهی در هدف گذاری 100 درصدی مدل‌های الکتریکی تویوتا تا سال 2030 خواهد داشت.

علاوه بر تولید خودروهای هیبریدی قابل شارژ، یک خط تولید باتری خودروهای تویوتا نیز در ساکاریا ایجاد خواهد شد. این خط تولید با ظرفیت سالانه ۷۵ هزار باتری و ۶۰ نفر نیروی متخصص شروع به کار خواهد کرد. 

کمپانی تویوتا برای شروع به کار خط تولید جدید در ساکاریا، بیش از ۳۱۷ میلیون یورو سرمایه‌گذاری کرده است. گفته می‌شود کل مبلغ سرمایه‌گذاری این کمپانی در سه سال آینده به ۲.۳ میلیارد یورو خواهد رسید. 

تاکنون کمپانی‌های خودروسازی جهانی ازجمله فیات، فورد، رنو، هیوندای، هوندا و فورد نیز در ترکیه خط تولید خودرو یا باتری خودروهای برقی را تاسیس کرده‌اند. کمپانی تویوتا نیز، پیش از مدل جدید C-HR هایبریدی، مدل «کورولا» را در ترکیه تولید کرده است.