جنجال فاکتور نیم میلیون لیری(۵۰ هزار دلاری ) رستوران نصرت در لندن

   

  نصرت گوکچه، سرآشپز و کارآفرین مشهور ترکیه‌ای، با روش منحصر به فرد خود در سرو استیک از سال ۲۰۱۷ تبدیل به یک «میم» مشهور در شبکه‌های اجتماعی شده است. 

  رستوران نصرت تا امروز در مجموع ۱۵ شعبه دارد: چهار رستوران در ترکیه ، ۵ رستوران در ایالات متحده ، دو رستوران در امارات متحده عربی و یک رستوران در یونان ، انگلستان ، قطر و عربستان.

  تصویر فاکتور یک شام چهار نفره به مبلغ ۳۷هزار پوند (نیم میلیون لیر، ۱/۳ میلیارد تومان) در شعبه لندن رستوران نصرت جنجالی شده است، البته حدود ۲۹ هزار پوند این فاکتور مربوط به دو بطری شراب پتروس سال ۱۹۹۶ و ۲۰۰۳ است و ۴۸۰۰ پوند آن هم ۱۵درصد حق سرویس.

  بعضی‌ها می‌گویند شعبه لندن نصرت، یک رستوران بسیار شیک است و هر کسی که بطری شراب پتروس باز می‌کند، پای لرزش هم می‌نشیند، حال آن‌که بعضی دیگر می‌گویند با این پول (حدود ۵۰ هزار دلار) می‌توانید از لندن با پرواز فرست کلاس به استانبول بیایید و همین غذاها را در شعبه اصلی نصرت میل کنید و بنوشید و سه روز هم در هتل ۵ ستاره بمانید.

  قیمت استیک‌ها و غذاهای پایه گوشت رستوران نصرت در هر کدام از شعبه‌ها متفاوت است، البته کیفیت تمام شعبه‌ها یکسان است.

  آیا شما تجربه نوش جان کردن غذا در یکی از شعبه‌های رستوران نصرت را داشته‌اید؟ اگر بله، برای ما و خوانندگان ازجمله هم بنویسید.

  نصرت، یکی از نمونه‌های موفق کارآفرینی و بازاریابی بر مبنای شبکه‌های اجتماعی است.