حدود ۵ میلیارد دلار، رقم صادرات شهر کوجاالی فقط در طول ۳ ماه

شهر صنعتی و ساحلی کوجاالی ترکیه در سه ماهه نخست سال جاری ۴ میلیارد و ۷۵۵ میلیون و ۹۰۸ هزار دلار صادرات داشته است. تقریباً ۱۵ درصد صادرات ترکیه از استان کوجاالی انجام می‌شود.

بخش خودرو با یک میلیارد و ۸۶۳ میلیون و ۱۳۶ هزار دلار رتبه نخست صادرات شهرستان را به خود اختصاص داد. صادرات رتبه دوم در صنایع شیمیایی نیز یک میلیارد و ۴۰۷ میلیون و ۷۲۳ هزار دلار به ثبت رسید.

از شهر کوجاالی با ۳۵ تاسیسات بندری در اطراف خلیج ازمیت، در سه ماهه اول سال، محموله‌هایی به ۱۷۰ کشور و منطقه خودمختار و ۱۳ منطقه آزاد در سراسر جهان صادر شده است.

شهر صنعتی و ساحلی کوجاالی ترکیه در سه ماهه نخست سال جاری ۴ میلیارد و ۷۵۵ میلیون و ۹۰۸ هزار دلار صادرات داشته است.

به گزارش آناتولی بر اساس داده‌های مجمع صادرکنندگان ترکیه، در بازه زمانی ژانویه تا مارس، کوجاالی پس از استانبول، به استانی با بیشترین حجم صادرات تبدیل شده است.

صادرات این شهر که در سه ماهه نخست سال گذشته ۳ میلیارد و ۷۶۷ میلیون و ۶۸۲ هزار دلار بود، در مدت مشابه سال جاری با ۲۶ درصد افزایش به ۴ میلیارد و ۷۵۵ میلیون و ۹۰۸ هزار دلار رسید.

بخش خودروسازی که میزبان بسیاری از شرکت‌های صنعتی و همچنین تاسیسات تولیدی خودرو همچون فورد، هیوندای و آنادولو ایسوزو است، جایگاه مهمی در صادرات این شهر دارد.

بخش خودرو با یک میلیارد و ۸۶۳ میلیون و ۱۳۶ هزار دلار رتبه نخست صادرات شهرستان را به خود اختصاص داد.

صادرات رتبه دوم در صنایع شیمیایی نیز یک میلیارد و ۴۰۷ میلیون و ۷۲۳ هزار دلار به ثبت رسید.

از شهر کوجاالی با ۳۵ تاسیسات بندری در اطراف خلیج ازمیت، در سه ماهه اول سال، محموله‌هایی به ۱۷۰ کشور و منطقه خودمختار و ۱۳ منطقه آزاد در سراسر جهان صادر شده است.

در سه ماهه اول سال، بیشترین صادرات خارجی از کوجاالی، انگلستان بوده است. صادرات به این کشور با رشد تقریبی ۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۵۳۲ میلیون و ۲۴۶ هزار دلار رسید.هلند با ۴۶۵ میلیون و ۴۹۰ هزار دلار در رتبه دوم قرار گرفت و ایتالیا با ۳۳۲ میلیون و ۶۸۳ هزار دلار، فرانسه با ۲۸۷ میلیون و ۸۴۵ هزار دلار و آلمان با ۲۷۹ میلیون و ۸۸۷ هزار دلار در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.