حلوصی آکار: نشست چهارجانبه‌ ترکیه، روسیه، سوریه و ایران روز ۲۵ آوریل در مسکو برگزار می‌شود

حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه روز ۲۴ آوریل در اظهاراتی به خبرنگار آناتولی در مورد نشست چهار جانبه ترکیه، روسیه، سوریه و ایران گفت: «فردا نشست وزرای دفاع و روسای سازمان اطلاعات ترکیه، روسیه، سوریه و ایران در مسکو برگزار خواهد شد».

وی با یادآوری اینکه روز ۲۸ دسامبر، نشست سه جانبه‌ای با حضور وزرای دفاع و اطلاعات ترکیه، روسیه و سوریه در مسکو برگزار شده بود، افزود: در آن جلسه توافق شد که این نشست‌ها ادامه یافته و دیدگاه‌های متقابل مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد. وی اما تأکید کرد این بار نشست به صورت چهارجانبه خواهد بود و هدف ما حل مشکلات از طریق مذاکره و ایجاد صلح و آرامش در منطقه است. انتظار داریم تحولات مثبتی رخ دهد و به اهداف تعیین شده دست یابیم.

آکار همچنین با تاکید بر عزم ترکیه برای مبارزه با تروریسم و جلوگیری از ورود بیشتر مهاجران غیرقانونی گفت: هدف آنها این است که اطمینان حاصل شود که سوری‌های مقیم ترکیه پس از احراز شرایط لازم به صورت داوطلبانه و امن به خانه‌های خود بازگردند. وی افزود: البته ما چه در سوریه و چه در ترکیه در کنار برادران و خواهران سوری خود هستیم. هیچ تصمیمی که آنها را اذیت کند، نخواهیم گرفت. این نگرش ما را باید همه بدانند و سیاستمان در این خصوص بسیار روشن است.