حمله به یک امام جماعت مسجد در استانبول

شامگاه دوشنبه، امام جماعت مسجد فاتیح در استانبول به همراه یکی از شاگردانش توسط یک مرد با چاقو مورد حمله قرار گرفتند.

به گزارش وب‌سایت خبری NTV، حوالي ساعت ۱۹:۱۵ شامگاه دوشنبه ۸ ژانویه، فردی به نام «او. س» در حین نماز در مسجد فاتیح شعار الله اکبر، مرگ بر اسرائیل و مسلمانان بیدار شوید سر داد. همین رفتار باعث شد تا مسئولان مسجد او را به بیرون ساختمان هدایت کنند.

وی اگرچه از مسجد بیرون رفته بود، پس از نماز به داخل مسجد آمد و خواستار عذرخواهی و دیدار با امام جماعت شد. شاهدان می‌گویند که او با ورود به اتاقی که گالیپ اوستا امام جماعت مسجد حضور داشت به او و شاگردش با چاقو حمله ور شده و هر دو را مجروح کرد.

پس از این حادثه پلیس و آمبولانس به مسجد اعزام شدند. امام جماعت و شخص دیگر مجروح شده در بیمارستان بستری شدند. همچنین شخص ضارب توسط ماموران امنیتی بازداشت شد. پلیس تاکنون اعلام نکرده است که انگیزه ضارب از این اقدام چه بوده است.

پس از انتشار این خبر بسیاری از مسئولین دولتی ازجمله وزیر بهداشت و مقامات مختلف احزاب ترکیه با محکوم کردن این عمل واکنش نشان داده و خواستار رسیدگی هر چه سریعتر به این پرونده شدند. حتی برخی از چهره‌های سیاسی، مانند مورات کوروم که اخیراً نامزدم تصدی شهرداری استانبول از سوی حزب عدالت و توسعه شده است به عیادت این امام جماعت رفتند.