فاتیح آکسوی، رئیس کمیته خدمات سرگرمی و فرهنگی می‌گوید سریال‌های ترکیه‌ به موفقیت جهانی دست یافته‌اند و هر قسمت از یک «سریال ترکی» که به دیگر کشورها صادر می‌شود، درحال حاضر رقمی بین ۳۰۰ هزار تا ۷۰۰ هزار دلار درآمد به همراه دارد.

به گزارش روزنامه حریت در تاریخ ۲۰ جولای، آکسوی درباره سریال‌های ترکیه‌ای که در سالیان گذشته با استقبال داخلی و خارجی روبرو بوده گفت: «نخستین سریال ترکیه‌ای که در بخش صادرات نقطه عطفی ایجاد کرد، مجموعه عاشقانه Gümüş بود که از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ از کانال D پخش شد. این مجموعه، راه را برای صادرات دیگر سریال‌ها باز کرد».

آکسوی که خودش نیز تهیه‌کننده دست‌کم ۲۵ سریال است، اعتقاد دارد که هم‌اکنون سریال‌های ترکی، جزو پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیونی در اروپا هستند. او ازجمله مجموعه‌های تلویزیونی دیگری که در طول یکی دو سال گذشته، در بخش  صادرات موفق بودند، به سریال‌های sadakatsiz (بی‌وفا)، Yargı (قضاوت)، Masumlar Apartmanı (آپارتمان معصومین) و Yasak Elma (سیب ممنوعه) اشاره کرد.

این مسئول فرهنگی ادعا کرد:‌ «یک شبکه خارجی، پس از اقدام به پخش یک سریال ترکی، تبدیل به پربیننده‌ترین شبکه کشورش می‌شود». وی درباره گسترش صادرات این سریال‌ها نیز گفت: «ما پیوسته درحال گسترش و ورود به بازارهای جدید هستیم. چنانچه بتوانیم وارد بازارهای پخش انگلیسی‌زبان شویم، موفقیتمان چند برابر می‌شود».

آکسوی بیان کرد که سریال‌های ترکی در یوتیوب نیز بازدیدکننده‌های بسیار زیادی دارند. وی توضیح داد: «هر قسمت از سریال‌ها را چهار هفته پس از پخش اصلی از تلویزیون، در یوتیوب منتشر می‌کنیم. ما معمولا این قسمت‌ها را بدون زیرنویس پست می‌کنیم، چون هدف اصلی‌مان ترک‌های خارج از کشور هستند، اما با این وجود، سریال‌های ما توانسته‌اند رکوردهای بازدید سریال در برزیل و آرژانتین را بشکنند».