دروازه بان ایرانی بشیکتاش: امیدوارم خوش بدرخشم

bjk.com.tr

مریم یکتایی دروازه‌بان ملی‌پوش ایرانی جدید تیم فوتبال بانوان وودافون بشیکتاش ترکیه گفت امیدوارم خوش بدرخشم  تا بتوانم مدت طولانی در این تیم و استانبول حضور داشته باشم 

آناتولی (استانبول)مریم یکتایی، دروازه بان جوان و با تجربه تیم ملی فوتبال زنان ایران که اخیرا  به تیم فوتبال «ودافون بشیکتاش» ترکیه پیوسته است در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری آناتولی در ارتباط حضور خود در تیم سیاه وسفید‌های استانبول گفت: بعد از آشنایی با تیم بشیکتاش وارد تمرینات شدم ,خدا را شکر مربی‌ها از من راضی بودند. امیدوارم بتوانم خود را بهتر نشان داده و مدت طولانی در این تیم حضور داشته باشم.

این دروازه بان ۲۸ ساله ارومیه‌ای همچنین ادامه داد: بشیکتاش یکی از بهترین تیم‌های ترکیه است. بازیکنان زیادی از داخل و خارج به این تیم می‌پیوندند. از حضور در این تیمی که دارای فضای زیبا و انسان‌های خوش‌قلب است احساس خوبی دارم. دوستان زیادی در این جا پیدا کردم.

یکتایی که تجربه یازده سال حضور در رده‌های سنی مختلف تیم ملی فوتبال ایران را دارد، در ارتباط با آمادگی جسمانی خود گفت: در شرایط خوبی قرار دارم. تمامی تمرکزم بر روی تمرین‌ها و تیم است. قطعا در روزهای آینده بهتر خواهم شد. امیدوارم فصل مطلوبی را به همراه هم‌بازی‌ها و کادر فنی پشت سر بگذاریم. 

مهاجرت به ترکیه

دروازه بان ایرانی بشیکتاش که از سه سال گذشته در استانبول حضور دارد، در رابطه با انگیزه خود برای مهاجرت به ترکیه گفت: تمایل به ادامه تحصیل در کشور نزدیک به ایران داشتم که به خانواده‌ام هم دسترسی کامل داشته باشم. امسال در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه جراح پاشا استانبول فوق لیسانسم را به پایان رساندم.

از سرگیری فوتبال در بشیکتاش

این ملی پوش ایرانی در مورد علت وقفه‌های که در زمینه حضور خود در میادین فوتبالی ایجاد شده است، بیان کرد: وقتی به استانبول آمدم به دلیل وضعیت تحصیل مقداری از جو فوتبالی و تیم ملی  دور شدم و متاسفانه نتوانستم وارد تیمی شوم. چون برنامه کاری و درسی خیلی سخت و فشرده ای داشتم و بیشتر مشغول آشنایی با فرهنگ ترکیه بودم.

یکتایی با بیان این که در این دوره همواره به تمرین‌های شخصی خود ادامه داده است، اظهار داشت: خیلی دوست داشتم که فوتبالم را دوباره از سر بگیرم. همیشه تمرین‌ها ی ورزشی ام را داشتم، درست است که از میادین دور بودم ولی برای آماده نگه داشتن بدنم همیشه تلاش می‌کردم. چون می‌دانستم که روزی دوباره فوتبال را ادامه خواهم داد. اکنون نیز در بشیکتاش هستم.

دعوت مجدد به تیم ملی زنان ایران

دروازه بان ارومیه‌ای که از ۱۲ سالگی در میادین حضور دارد، در خصوص دعوت مجدد به تیم ملی ایران گفت: از سال ۲۰۱۹ بنا به دلایلی فعالیت تیم ملی بانوان در تمامی رده‌های سنی متوقف شد. خوشبختانه امسال برای مسابقات آسیایی تیم فوتبال دوباره فعالیت‌شان آغاز شده و اردوی‌های تیم ملی برقرار خواهد شد.

او همچنین افزود: قرار است در تیم بشیکتاش در جام باشگاه‌های اروپا توپ بزنیم که هم اکنون در حال  تمرینات هستیم. 

bjk.com.tr

سرمایه‌گذاری بر پایه فوتبال در ترکیه

یکتایی که سابقه حضور در تیم‌های «ماسیناک پ‌ت‌پ» صربستان و «یونیون برلین» آلمان را نیز دارد، در مورد سطح تمرینات و لیگ ترکیه گفت: کشورهای اروپایی که من بازی کردم به ویژه آلمان کشورهای مدرن فوتبالی هستند. ولی ترکیه هم در سال‌های اخیر خودش را به سطح کشورهای اروپایی نزدیک کرده است. چون کشور ترکیه روی پایه فوتبال کار می‌کنند امیدوارم در سال‌ها و فصل‌های آینده بتوانند استعدادهای جدیدی را کشف کرده و لیگ پویاتری داشته باشند.

«در استانبول احساس غربت نمی‌کنم»

لژیونر ایرانی بشیکتاش در پایان ,در مورد زندگی در استانبول و ترکیه گفت: استانبول یکی از شهرهای زیبای دنیا است و من این شهر را خیلی دوست دارم. از تمامی نقاط جهان انسان‌ها چه به عنوان توریست چه با هدف کار کردن به این شهر مهاجرت می‌کنند. به ویژه ایرانی‌ها زندگی در استانبول را خیلی ترجیح می‌دهند.

وی همچنین اضافه کرد: فرهنگ ترکیه به فرهنگ ایران نزدیک است، مردم ترک بسیار خونگرم و خیلی صمیمی هستند. من اینجا احساس غریبی نمی‌کنم.