دریاچه ساپانجا؛ بهشت گردشگران در غرب ترکیه

  چشم‌انداز بهاری دریاچه ساپانجا در استان ساکاریای ترکیه فرصتی مناسب برای عکاسی در اختیار گردشگران می‌گذارد.

  شهرستان و دریاچه ساپانجا در استان ساکاریای ترکیه به لحاظ زیبایی‌های بی نظیر طبیعی و نزدیکی به کلان شهرهایی چون استانبول، آنکارا، کوجاایلی و بورسا در همه فصول سال یکی از مقاصد محبوب گردشگران داخلی و خارجی است.

  به گزارش خبرگزاری آناتولی، این دریاچه بویژه در فصل بهار میزبان گردشگرانی است که می‌خواهند منظره‌های خیره کننده بهاری را ثبت کرده و به تصویر بکشند.

  خانه‌های بونگالو‌، هتل‌ها، مسیرهای پیاده روی در اطراف دریاچه و همچنین امکان استفاده از رستوران‌ها و کافه‌ها برای گردشگران فراهم شده است.

  در اطراف دریاچه ساپانجا امکانات تفریحی و ورزشی مانند مسیرهای ویژه دوچوخه سواری، نوار ساحلی، چندین اسکله بر فراز دریاچه و شمار زیادی رستوران و اماکن اقامتی وجود دارد.

  ویژگی بارز این دریاچه تلاقی بی نظیر آبهای دریاچه با جنگلی متراکم است و همه ساله در فصول مختلف سال میزبان شمار زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است.

  دریاچه ساپانجا در این روزهایی که تعطیلی سراسری برای مقابله با شیوع کرونا به مد ت 17 روز در ترکیه آغاز شده‌است، به دلیل نزدیکی به کلان شهرها مورد توجه گسترده گردشگران قرار گرفته‌است. چنانچه ظرفیت هتل‌ها و تاسیسات تفریحی در این منطقه 100 درصد پر شده‌است.