دومین بسته کمک‌های آلمان به زلزله زدگان ترکیه و سوریه

روز چهارشنبه ۲۲ فوریه، آنالنا بربوک وزیر امور خارجه و نانسی فزر وزیر کشور آلمان در جریان بازدید از مناطق زلزله‌زده استان کاهرامان‌ماراش از دومین بسته کمکی این کشور به مبلغ ۵۰ میلیون یورو به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه خبر دادند.

وزیر امور خارجه آلمان هدف از این سفر را بررسی نزدیک اتفاقات اخیر در این منطقه اعلام کرد و گفت: «علی‌رغم حضور در این جا با کلمات نمی‌توانید عمق این فاجعه را شرح دهید».

وی همچنین ادامه ارسال کمک‌های بین المللی به مناطق زلزله‌زده را الزامی دانسته و گفت: «دولت آلمان دومین بسته کمکی به مبلغ  ۵۰ میلیون یورو برای تامین چادر، تجهیزات پزشکی، کمک‌های غذایی، پتو و ژنراتور ارائه کرده که ۱۷ میلیون یورو از این بسته کمکی به سوریه اختصاص یافته است. به این ترتیب کمک‌های این کشور به زلزله زدگان به ۱۰۸ میلیون یورو رسید».

وزیر امور خارجه آلمان با اشاره به تسهیل روند صدور روادید برای کسانی که بستگانشان در آلمان هستند، خاطرنشان کرد که در راستای این اقدام «اتوبوس صدور ویزا» در منطقه مستقر شده است. بربوک همچنین افزود: «با مقامات ترکیه در زمینه انتقال اطلاعات افرادی که گذرنامه آن‌ها زیر آوار مانده‌است، در تماس هستند».