دیدار اردوغان با زنان کارآفرین اسکی‌شهیر

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، در سفر به اسکی‌شهیر با کارآفرینان، کشاورزان، دانشجویان، ورزشکاران، هنرمندان و زنان شاغل دیدار کرد.

رجب طیب اردوغان، روز ۲۳ اکتبر در مراسم افتتاح جمعی ۵۲ کارخانه در اسکی‌شهیر شرکت کرد. اردوغان پس از آن، در دیدارهای مختلف ازجمله در نشست زنان کارآفرین حضور یافت.

وی دراین دیدار با تقدیر و تشویق زنان گفت: مسیر پیشرفت زنان ما در عرصه آموزش و تولید، بیانگر یک موفقیت تاریخی است و افزود، آینده ترکیه همراه با شما و در کنار شما ممکن است.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین با تأکید به تحقق رویای خود برای «ترکیه بزرگ و بدون تبعیض جنسیتی» خطاب به زنان گفت: ما هر چشم‌انداز و هر پروژه‌ای را برای آینده کشورمان به گونه‌ای طراحی می‌کنیم که همراه با شما و در کنار شما اجرایی کنیم.

او در این نشست با بیان اینکه زنان در ترکیه بیشترین پیشرفت را به ویژه در زمینه تحصیل، تولید، اشتغال، سیاست و زندگی اجتماعی داشته‌اند، گفت: این را قاطعانه بیان می‌کنم که ما زیرساخت‌ها را ایجاد کرده‌ایم، فرصت‌ها را فراهم کرده‌ایم و همه موانع را از سر راه برداشته‌ایم، تا زنان توانایی‌های خود را برای خود، خانواده‌، شهر و کشورشان به‌کار ببرند.