رئیس جمهوری‌ ترکیه: سال ٢٠٢١ بالاترین میزان صادرات ترکیه در ١٠٠ سال گذشته

رجب طیب اردوغان در مراسم افتتاح چندین مجموعه در استان جنوبی غازی‌ عنتاب اعلام کرد که خواهان ادامه رشد کشور از طریق سرمایه گذاری، اشتغال زایی، تولید و صادرات است.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری‌ ترکیه طی سخنانی در مراسم بهره‌برداری از چند پروژه از جمله یک موزه و یک انستیتو در استان غازی‌عنتاب گفت: «با پدیده‌ای تحت عنوان «سفته‌بازی ارزی» روبرو شدیم و ظرف یک ساعت بر آن غلبه کردیم».

وی با بیان اینکه زیرساخت یک ترکیه بزرگ و قدرتمند در ۸۱ شهر را ایجاد شد، افزود:«غازی عنتاب با صنعت و ظرفیت خود یکی از شهرهای ما است که بیشترین بهره را از این هدف توسعه می‌برد».

رئیس جمهوری ترکیه ادامه داد که ما در شهر غازی عنتاب در ۱۹ سال گذشته به ارزش ۴۵ میلیارد لیر ترکیه (بیش از ۴.۲ میلیارد دلار) سرمایه گذاری انجام دادیم. 

اردوغان با تاکید بر اینکه آنها صنعتگران، کارآفرینان و بازرگانان را تشویق می‌کنند تا فرصت‌هایی برای ایجاد اشتغال بیشتر و تولید بیشتر داشته باشند، تصریح کرد که از کارگران با سیاست دستمزدی حمایت می‌کنند.

به گفته رئیس‌جمهوری‌ ترکیه، صادرات این کشور در سال جاری میلادی ٢٢١ میلیارد دلار بوده که بالاترین میزان در تاریخ این جمهوری از زمان تأسیس آن در سال ١٩٢٣ بوده است. 

اردوغان تأکید کرد که در بین کشورهای عضو گروه ۲۰، ترکیه از نظر رشد اقتصادی بعد از چین در رتبه دوم قرار دارد.