رئیس شورای شهر تهران: برخی همسایه‌ها به مرز ۵۰ درصد واکسیناسیون کرونا رسیده‌اند و ما ۵ درصد

آناتولی(تهران)-محسن هاشمی با انتقاد از مدیریت واکسیناسیون کرونا در این کشور گفت برخی کشورهای همسایه به مرز ۵۰ درصد واکسیناسیون رسیده‌اند و ما هنوز کمتر از ۵ درصد هستیم. 

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران امروز ۱۱ جولای در جلسه شورا در انتقاد از نحوه واکسیناسیون کرونا در این کشور گفت: در این شرایط از نظر مدیریت واکسیناسیون با مشکلاتی مواجه هستیم که عدم تحقق وعده مسئولین وزارت بهداشت پدیده نامناسبی در سفر ایرانیان به کشورهای همسایه ایجاد کرده که در شأن جمهوری اسلامی ایران نیست.

به گزارش همشهری آنلاین، هاشمی ادامه داد: لازم است در کنار پروژه داخلی نسبت به تامین واکسن از کشورهای خارجی هم اقدام شود؛ چرا که برخی کشورهای همسایه به مرز ۵۰ درصد واکسیناسیون رسیده‌اند و ما هنوز کمتر از ۵ درصد هستیم و این می‌تواند خسارت‌های روانی , اقتصادی و انسانی ایجاد کند که به مراتب فراتر از هزینه‌های تامین واکسن از خارج کشور است.

وی با بیان اینکه پیک پنجم کرونا در تهران در حال رشد است افزود: آمار قربانیان در پایتخت کم کم به مرز ۱۰۰ نفر در روز نزدیک می‌شود که نشان از بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی و توصیه‌های دلسوزانه مبنی بر کنترل دورهمی‌ها و فعالیت‌های دورهمی انتخاباتی دارد که  منجر به فاجعه خیز پنجم شده است.

گفتنی است براساس آخرین آمار واکسیناسیون در ایران تا روز ۱۰ جولای ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار و ۱۳۹ نفر دوز اول واکسن کرونا و۲ میلیون و ۱۳۴ هزار و ۶۶۲ نفر نیز دوز دوم را دریافت کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در این کشور به ۶ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۸۰۱ دوز رسیده است.

در۸۸ روز گذشته به‌طور متوسط روزانه ۷۱ هزار و ۱۸۳ دوز واکسن تزریق شده است. این در حالی است که روز گذشته وزیر بهداشت ایران تاکید کرد که از شنبه، میزان تزریق روزانه به ۴۰۰ هزار دوز می‌رسد.