رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه: تمرکز ما بر خرید F-16 به جای F-35 است

    رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه پس از نشست روسای امور انتخابات استان‌های حزب عدالت و توسعه در مقابل مقر این حزب در پاسخ به سوالات خبرنگاران با بیان اینکه برنامه فعلی ترکیه در زمینه خرید جنگنده‌ها فراتر از F-35 است گفت: «ما اکنون روی جنگنده F-16 تمرکز کرده‌ایم».

    به گزارش وب‌سایت خبری تی‌آ تی در تاریخ ۲۶ فوریه، رجب طیب اردوغان، درباره خرید F-16 از ایالات متحده به خبرنگاران اعلام کرد: «برنامه فعلی ما در زمینه خرید جنگنده به سمت F-16 متمرکز شده است. در جلساتی که با سناتورهای آمریکایی در کنگره و مجلس سنا داشتیم، بیشتر بر روی اقدامات آینده صحبت کردیم. علاوه بر این، در دیدارهای ما با همتایان خود و در گفت‌وگوهای وزیر امور خارجه ترکیه با همتای آمریکایی، با اصرار بیشتری روی این موضوع تمرکز می‌کنیم».

    وی در سوال دیگری در مورد تماس تلفنی با رئیس‌جمهوری روسیه، ولادیمیر پوتین، و احتمال سفر او به ترکیه، گفت: «سفر پوتین به ترکیه در کوتاه مدت نخواهد بود، اما بدون معطلی انجام خواهد شد».

    اردوغان با اشاره به تلاش‌های مثبت ترکیه در سطح بین‌المللی، در پاسخ به سوالی درباره احتمال سفرش به عراق، اظهار کرد: «برنامه سفرم پس از انتخابات محلی ترکیه در نظر گرفته شده است».