رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه: اسرائیل یک دولت تروریستی است

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز چهارشنبه ۱۵ نوامبر (کاسیم)، در نشست گروه TBMM حزب عدالت و توسعه گفت: «اسرائیل با هدف قرار دادن بیمارستان‌ها و مدارس، تروریسم سیستماتیک انجام می‌دهد. من با خیال راحت می‌گویم که اسرائیل یک دولت تروریستی است».

به گزارش خبرگزاری آناتولی، اردوغان همچنین افزود: «اگر اسرائیل به کشتارهای خود ادامه دهد، در همه‌جای دنیا به عنوان یک کشور تروریستی و نفرین‌شده ثبت خواهد شد. دو سوم از ۱۲ هزار کشته در غزه، کودکان و زنان هستند. اولین قاعده جنگ، آسیب نرساندن به کودکان، سالمندان و بیماران است».

رجب طیب اردوغان در سخنرانی خود خطاب به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل گفت: «هر تعداد که می‌خواهی بمب اتم داشته باش؛ بالاخره زمان رفتن تو فرا خواهد رسید. تو خواهی رفت». اردوغان همچنین اعلام کرد که با رهبران کشورهایی که از رای‌ دادن به آتش‌بس فوری بشردوستانه در غزه خودداری کردند، گفت‌وگو خواهد کرد.

اردوغان در سخنرانی خود ضمن تاکید بر مبارزه ترکیه با هر شکل از تروریسم، گفت: «آرامش مردم ما، حل مشکلات اقتصادی و احیای مناطق زلزله‌زده اولویت ما است. ما همچنان وحدت خود را حفظ خواهیم کرد و به مبارزه با تروریسم و پ‌.ک‌.ک ادامه خواهیم داد».