زوج ایرانی ساکن استانبول خیال رفتن به ایتالیا داشتند، نقش بر باد شد

از جمله- پیام و همسرش زهرا، درگیر ماجرایی شدند که در فیلم های هالیوودی می‌بینیم. آنها می‌خواستند از راه‌های غیر قانونی به ایتالیا بروند اما در دام گروگان گیرها افتادند.

از رویای ایتالیا تا خانه‌ای در آرناووت‌کوی

پیام و همسرش زهرا که مدتی است در استانبول اقامت دارند، از طریق اینترنت با شخصی هماهنگ کردند که آنها را در ازای دریافت پول به صورت غیرقانونی به ایتالیا ببرد.

این زوج و افرادی که وعده بردن آنها را داده بودند در محله آکسارای همدیگر را دیدند. در اینجا زوج ایرانی متوجه می‌شوند، افرادی که قرار است آنها را به ایتالیا برسانند، افغان‌های ساکن ترکیه هستند. افغان‌ها به زوج ایرانی گفتند که برای رفتن ابتدا باید آنها در ۸ آگوست در یک هتل  ساکن شوند تا از آنجا انتقالشان به ایتالیا صورت گیرد. 

چند روز بعد، آنها زوج ایرانی را از جایی نزدیک محل اقامتشان سوار اتومبیل می‌کنند. اما این گروه، آنها را نه به یک هتل بلکه به آپارتمانی در منطقه آرناووت‌کوی برده و در طبقه دوم یک ساختمان دست و پایشان را می‌بندند.

باج خواهی ۱۴ هزار یورویی

افغان‌ها در این ساختمان، دست و پای این زوج را بسته و پول نقد و تلفن‌های این زوج را می‌گیرند که ارزشی معادل ۳ هزار لیر دارد.

آدم ربایان از این زوج  ویدئویی می گیرند و این ویدئو را به خانواده‌ پیام و زهرا در ایران می‌فرستند. آنها با ارسال این ویدئو از خانواده این زوج می خواهند تا در قبال آزادی‌ فرزندانشان به آنها ۱۴ هزار یورو بپردازند. بعد از ارسال این ویدیو این زوج ایرانی به مدت ۱۲ ساعت در آپارتمان گروگان می‌مانند.

روی سایه‌بان مغازه پریدند

پیش از آنکه پول به دست گروگان گیرها برسد، زوج ایرانی حوالی ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه صبح توانستند که دست و پای خود را باز کنند. بلافاصله بعد از رهایی از طناب‌ها، آنها پنجره اتاق را باز کردند و بر روی سایه‌بان مغازه‌ای که در ورودی آپارتمان قرار داشت پریدند.

بعد از آنکه آن‌ها از سایه‌بان مغازه پایین پریدند،‌ ساکنین محل به دنبال فریاد آنها به کمکشان شتافتند.

گروگان گیرها سعی کردند از خانه فرار کنند

ساکنان محله که متوجه گروگان گیری شدند، بلافاصله به پلیس اطلاع دادند.

یکی از گروگان گیرها زمانی که فهمید زن و شوهر از پنجره بیرون پریده‌اند، به دنبال آنها دوید. اهالی محله هم تلاش کردند که جلوی او را که چاقو کشیده بود، بگیرند. سه نفر دیگر اما تلاش کردند از خانه فرار کنند که اهالی محل جلو آنها را گرفتند.

با کمک اهالی محل و پلیس ۴ نفر از گروگان گیرها دستگیر شدند، اما ۳ نفر از آنها توانستد که از مهلکه بگریزند. پلیس به دنبال دستگیری این سه نفر است. ۴ نفر دیگر اما دستگیر شده و به زندان منتقل شدند. زوج ایرانی برای شرح ماجرا به مرکز پلیس برده شده‌اند. 

نانوایی محل با ابراز تعجب از رفتار افغان‌ها گفت که ما سال‌هاست با آنها همسایه‌ایم و آنها از ما خرید می‌کردند. هرگز انتظار چنین کاری را نداشتم.