سازمان اطلاعات فراجا: «با فرصت‌طلبان آشوب‌گر و تروریست‌های اجاره‌ای  برخورد قاطع و عبرت آموز می‌کنیم»

سازمان اطلاعات فراجا در خصوص اعتراضات و ناآرامی‌های اخیر ایران روز پنج‌شنبه ۱۷ آذر با صدور اطلاعیه‌ای معترضان را به برخورد «قاطع و عبرت‌آموز» تهدید کرد.

حسین اشتری، فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه، ۱۶ آذر، اعلام کرد بود پلیس تاکنون در قبال این معترضان از خود «خویشتن‌داری» نشان داده و از این پس «قاطعانه» با آن‌ها برخورد خواهد کرد. همزمان بیانیه سازمان اطلاعات فراجا در بیانیه‌ خود مدعی شد طی اعتراضات اخیر به «۱۶ باند و شبکه» قاچاق سلاح «ضربه» وارد کرده است.

بر اساس اعلام سازمان اطلاعات فراجا «ورود، وجود و کاربرد سلاح یکی از ابزارها و مولفه های ناامنی و بستر ارتکاب جرایم دیگر در سطح جامعه است که در ایام اغتشاشات ۱۶ باند و شبکه سازمان یافته قاچاق سلاح زیر ضربه قرار گرفته است. همچنین از ۲۶ شهریور تا ۱۴ آذر ماه ۱۴۰۱، ۲۸۲۷ قبضه سلاح جنگی، ۵۴۸۷ قبضه سلاح شورشی و در مجموع ۸۳۱۴ قبضه سلاح کشف شده است».

اشتری همچنین تاکید کرد که «کارکنان فراجا… طی این مدت اجازه نداده‌اند که معاندان و ضدانقلاب به اهداف شوم و پوشالی خود برسند». وی در حالی «امنیت مردم» را «خط قرمز پلیس» عنوان کرده که امنیت معترضان حتی در دانشگاه‌ها و مدارس، از سوی نیروهای امنیتی نه تنها تامین نشده، که مورد تعرض نیز قرار گرفته است.

این بیانیه در حالی تاکید دارد که «اطمینان می‌دهیم در برخورد قاطع و عبرت آموز با فرصت‌طلبان آشوب‌گر و تروریست‌های اجاره‌ای از پا ننشسته و از بذل جان خویش در جهت اعتلای امنیت و آرامش مردم در کنار سایر نیروهای خدوم و جان برکف نظامی، امنیتی، قضائی و عزیزان بسیجی دریغ نکنیم» خبرگزاری هرانا روز ۷ دسامبر از مرگ ۴۷۳ نفر از ۲۶ شهریور تا ۱۵ آذر خبر داده است.