ساعات کاری در آنکارا به دلیل گرمای شدید هوا تغییر کرد

به دنبال افزایش شدید دمای هوا در ترکیه، شهردار آنکارا اعلام کرده است، کارمندانی که در سطح شهر و در محیط خارج از محیط اداره کار می‌کنند، نباید بین ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۵:۳۰ کار کنند

به گزارش روز ۱۶ آگوست روزنامه آنادولو (آناتولی)، شهرداری آنکارا با توجه به دمای ۴۰ درجه هوا در این شهر که بالاتر از استانداردهای فصلی است، تصمیم گرفته نیروی کار میدانی به جز شرایط استثنایی بین ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۵:۳۰ به سر کار نروند.

 محمت اُزهاسکی، وزیر محیط زیست ترکیه  گفت: «بر اساس داده‌های وزارت محیط زیست، برنامه ریزی شهری و تغییرات اقلیمی، در روز پانزدهم آگوست رکورد جدیدی از دما در تاریخ ترکیه ثبت شده است». وی تصریح کرد: « در منطقه ساری‌جاکایا در اسکی‌شهر واقع در غرب ترکیه دمای هوا ۴۹.۵ درجه سانتیگراد را ثبت کرد. رکورد قبلی دمای بالای هوا در ترکیه در سال ۲۰۲۱ در منطقه جیزره شهر شیرناک در جنوب شرق این کشور به ثبت رسید که ۴۹.۱ درجه بود».

بر اساس داده‌های اداره کل هواشناسی در روز ۱۶ آگوست، دمای هوا در نواحی مرمره و دریای اژه تغییر محسوسی نداشته است، اما در روزهای آینده دمای هوا برای مناطق شرق و جنوب شرقی با افزایش ۶ تا ۱۱ درجه بالاتر از نرمال فصلی پیشبینی می‌شود. دمای هوا در استان‌های دیاربکر، شانلی اورفا و غازی‌آنتپ تا مرز ۴۴ درجه خواهد رسید.