ستاد امر به معروف: توقیف کارت ملی «بی‌حجاب‌ها» مانند توقیف خودرو

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرده بر اساس طرحی که مجلس شورای اسلامی ایران هم‌اکنون روی آن کار می‌کند، کارت ملی افراد «بی‌حجاب» در صورت سه بار تذکر «در سیستم فریز می‌شود و به مدت یک ماه خدمات به فرد ارائه نمی‌شود». او اعلام کرده چنین طرحی درخصوص «کشف حجاب» در خودروها از قبل درحال اجراست.

به گزارش پایگاه خبری انتخاب، علی خان‌محمدی سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، ضمن اعلام بررسی طرح مذکور در مجلس گفت: «کنتزل وضعیت عمومی کشور در موضوع عفاف و حجاب مربوط به دیروز و امروز نیست و چندین سال است که انجام می‌شود».

خان‌محمدی درباره همکاری سه نهاد مرتبط با حجاب یعنی پلیس، اداره اماکن و وزارت صمت توضیح داد: «من اخیرا ماشین‌های گشت ارشاد را در شهر ندیده‌ام ولی پلیس در این خصوص فعالیت دارد. ناظران مختلف حجاب هم‌اکنون در چند سطح فعالیت دارند: بحث کشف حجاب در خودرو پیگیری می‌شود؛ بحث نظارت بر اماکن تجاری هم درحال اجراست و بحث نظارت بر معابر و فضای عمومی و همچنین فضای مجازی هم در دستور کار است».

وی درخصوص اعتراضات سراسری ایران و برگزاری رفراندوم درخصوص قانون حجاب اجباری گفت: «در حوادث اخیر، بحثی در مورد حجاب شروع شد که سپس به سمت و سوی دیگری رفت و بحث همجنسگرایی و آغوش رایگان هم مطرح شد. دیدیم که اگر حجاب نباشد به چه سمت و سویی می‌رویم. حجاب قانون صریح کشور است و امکان برگزاری رفراندوم برای آن به‌هیچ‌ عنوان وجود ندارد».